Reklama

Przystanek kolejowy powstaje w Kolbuszowej Górnej w przysiółku Wojków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze w tym roku zakończy się budowa przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej. Inwestycja jest realizowana w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, która ma zapewnić mieszkańcom szybkie połączenie do Rzeszowa.

Od stycznia ubiegłego roku Kolbuszowa znalazła się w siatce połączeń Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie, w ramach tego dużego i kosztownego przedsięwzięcia, powstaje przystanek kolejowy w Kolbuszowej Górnej (przysiółek Wojków). 

Prace realizowane są od 2022 roku. W pierwszej kolejności powstał parking dla podróżnych i dojście do peronu o długości 100 metrów. Ten jest już gotowy. Ostatnie prace jeszcze trwają. 

Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował nas, że przystanek kolejowy będzie gotowy w połowie 2023 roku

Z takiej inwestycji cieszą się mieszkańcy sołectwa. 

- Jeżeli tylko szynobusy zaczną się zatrzymywać na przystanku na Górnej, to na pewno zacznę korzystać z kolei

- mówi mieszkanka sołectwa i dodaje:

- Teraz chodzę na przystanek autobusowy i do Rzeszowa dojeżdżam busem. Pociągiem powinno być szybciej i może taniej

Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej, to zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 300 mln zł netto, które jest częścią szerszego projektu, realizowanego przez województwo podkarpackie pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA. Inwestycja jest współfinansowana z unijnego budżetu - 209,6 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w trzecim kwartale 2023 r.

Przedsięwzięcie to ma na celu zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów m.in.na trasach Rzeszów Główny – Kolbuszowa oraz Rzeszów Główny – Port Lotniczy Rzeszów Jasionka.

To ostatnie połączenie jest właśnie realizowane. W Rudnej Małej powstaje wiadukt kolejowy. Podróż pociągiem z Rzeszowa na lotnisko ma trwać 14 minut. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy