Reklama

Peron z przystankiem w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Peron z przystankiem w Kolbuszowej Górnej  - Zdjęcie główne

Kolorem żółtym oznaczone jest miejsce, w którym powstaną miejsca postojowe. Po tej samej stronie torowiska wybudowany zostanie przystanek kolejowy i peron.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Kolbuszowej Górnej w przyszłym roku będą mogli korzystać z przystanku kolejowego. Gmina szuka właśnie wykonawcy tej inwestycji.

Peron o długości 100 metrów, przystanek i 20 miejsca parkingowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych) powstaną przy przejeździe kolejowym w przysiółku Wojków. Będą one zlokalizowane w pobliżu znajdującej się tam hydroforni - przy drodze relacji Kolbuszowa Górna - Kłapówka.

-  Celem przebudowy jest poprawa komfortu mieszkańców dojeżdżających z oddalonych miejsc do pracy transportem kolejowym

- czytamy w dokumentacji przetargowej. Firma, która zajmie się realizacją tego zadania, na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac będzie miała 210 dni.

 

- Pociągi od dawna jeżdżą przez naszą miejscowość, ale się u nas nie zatrzymują. Dla podróżnych na pewno będzie to ciekawa propozycja. Sama chętnie skorzystam

- mówi o planowanej inwestycji mieszkanka Kolbuszowej Górnej.

Przedsięwzięcie to będzie realizowane w ramach projektu, jakim jest Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Kolej aglomeracyjna ma połączyć z Rzeszowem Dębicę, Przeworsk, Strzyżów i Kolbuszową oraz mniejsze miejscowości na tych trasach. Pociągi PKA uzupełnią ofertę połączeń regionalnych i wspólnie będą jeździć w godzinach szczytu co 30 minut, a poza nimi co godzinę. Natomiast w weekendy co dwie godziny. Przed końcem 2021 roku, po zakończeniu prac związanych z elektryfikacją linii 71, zostaną uruchomione połączenia w relacji Rzeszów – Kolbuszowa - Rzeszów (linia 71).

Wcześniej gmina Kolbuszowa ogłosiła przetarg na inne zadanie związane z tym projektem. Mowa o budowie drogi dojazdowej wzdłuż torów kolejowych oraz budowie dziesięciu miejsc parkingowych wraz z dojściem do istniejącej wiaty rowerowej i istniejących już miejsc postojowych w Widełce. Na realizację tej inwestycji wykonawca miał mieć 60 dni. Nikt jednak nie zgłosił się do przetargu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy