Reklama

Parking w sąsiedztwie stadionu w Kolbuszowej zostanie przebudowany [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Parking w sąsiedztwie stadionu w Kolbuszowej zostanie przebudowany [MAPA] - Zdjęcie główne

Urząd Miejski w Kolbuszowej przygotowuje się do opracowania dokumentacji na przebudowę parkingu przed budynkiem Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Parking sąsiadujący z budynkiem Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej w końcu doczeka się modernizacji. Na razie urząd firmy przygotuje niezbędną do wykonania prac dokumentację.

Miejsce to, szczególnie we wtorek, jest bardzo oblegane przez mieszkańców, którzy zostawiają tam samochody i przechodzą na plac targowy przy ul. Wolskiej. Teren jest nieutwardzony. Nie ma wyznaczonym miejsc. Kierowcy parkują, jak chcą i za bardzo nikt nie panuje nad tym, co się tam dzieje. 

- Parkuje w taki sposób, aby dopasować się do samochodów, które już stoją. Jestem tutaj co tydzień i widzę, że niektórzy z kierowców nie patrzą, jak parkują auto i czy kogoś przypadkiem nie zastawili. Taka wolna amerykanka, ale nie ma się co dziwić, bo nie ma żadnych pasów

- zaznacza mieszkaniec Kłapówki. 

Mężczyzna dodał, że budynek fundacji jest bardzo ładny i nowoczesny, ale dziurawy parking psuje cały wygląd.

- Najgorzej jak popada deszcz i samochody rozjeżdżą podłoże, wtedy trzeba uważać na błoto - nadmienił. 

Urząd Miejski w Kolbuszowej szuka firmy, która wykona dokumentacją projektową, niezbędną do przebudowy nie tylko parkingu, ale i sąsiadującej z nim ul. Sportowej o długości ok. 100 metrów (prowadzącej na stadion). Zostanie ona sfrezowana, a następnie położony zostanie na niej nowy asfalt. Po lewej stronie ulicy ma powstać chodnik z kostki brukowej. Trakt dla pieszych ma mieć szerokość dwóch metrów. Dodatkowo wzdłuż ul. Sportowej powstanie zatoka postojowa dla dwóch lub trzech autobusów. 

Z kolej na działce, na której znajduje się parking, ma zostać wykonana wewnętrzna droga asfaltowa łącząca ul. Sportową z ul. Wolską. Sam parking ma został wyłożony kostką brukową. 

Firma, która wygra przetarg, nie tylko wykona dokumentację, ale ma także przygotować kosztorys oraz uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych. Termin składania ofert upływa 8 marca tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy