Reklama

Przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku. Dworzec w Kolbuszowej otwarty przez oficjeli [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziś (poniedziałek, 13 czerwca) dokonano oficjalnego otwarcia i poświęcenia Centrum Przesiadkowego w Kolbuszowej, czyli dworca.

Od środa, 11 maja podróżni mogą korzystać z dworca przy ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej. Został on oficjalnie otwarty, co za tym idzie tymczasowe przystanku wzdłuż ulicy ks. Ruczki przestały funkcjonować.

- Budynek dworca jest obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi - informują przedstawiciele magistratu.

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonują poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

Otwarta została także świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Godziny otwarcia dworca w Kolbuszowej

Część budynku przeznaczona do obsługi podróżnych otwarta będzie w następujących dniach i godzinach:

  • poniedziałek-piątek: godz. 6 - 22
  • sobota-niedziela: godz. 8 - 16
W poniedziałek, 13 czerwca budynek został oficjalnie otwarty przez samorządowców, oraz poświęcony przez księży. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy