Reklama

Przejazd kolejowy w Widełce z rogatkami i pod obserwacją. Czy właściciele pobliskich lasów wjadą na swój teren?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Przejazd kolejowy w Widełce z rogatkami i pod obserwacją. Czy właściciele pobliskich lasów wjadą na swój teren? - Zdjęcie główne

Przed torowiskiem, po jego obu stronach, zamontowano również monitoring. Przejazd kolejowy obserwuje w sumie 4 kamery. | foto K. Ząbczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rogatki i monitoring na przejeździe kolejowym w Widełce stały się faktem. To pokłosie tragicznego wypadku, w którym na początku stycznia zginęły dwie osoby. Zanim nowe urządzenia zostały zamontowane, właściciele pobliskich lasów obawiali się, że wjazd na ich teren zostanie zatarasowany. Wątpliwości rozwiewa przedstawicielka PLK.

Po dziewięciu miesiącach od śmiertelnego wypadku, w połowie października, na przejeździe kolejowym w Widełce zamontowano rogatki i monitoring. Mieszkańcy mieli jednak pewne obawy.

Właściciele prywatnych lasów w sąsiedztwie przejazdu obawiali się, że wjazd na tory kolejowe zostanie częściowo odgrodzony barierką i nie będą mogli w łatwy sposób wyjechać ciężkim sprzętem z lasu. Takie sygnały docierały także do PKP.

Ostatecznie barierkę zamontowano, ale nie tarasuje ona wjazdu do lasu. Co więcej, korona drogi wjazdowej została poszerzona. 

- Mieszkańcy mają teraz znacznie łatwiejszy wjazd na torowisko. Został on poszerzony. To rozwiązuje ewentualne problemy. Teraz kierowcy mogą wygodnie wjeżdżać na przejazd. Chodzi przede wszystkim o to, żeby mogli tak wjechać, aby dokładnie widzieć sygnalizator. Bezpieczeństwo teraz jest jeszcze bardziej podniesione

- mówi w rozmowie z Korso Dorota Szalacha z PKP PLK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy