Reklama

Ratownicy medyczni z Kolbuszowej wyróżnieni przez wojewodę podkarpackiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego. Uroczystość była okazją do podziękowania osobom tworzącym i umacniającym system Państwowego Ratownictwa Medycznego. Gratulacje odebrali m.in. ratownicy medyczni z Kolbuszowej: Wojciech Machowski, Damian Marut oraz Bartek Śliwa.

Szczególnie zasłużeni na rzecz ratownictwa medycznego w województwie podkarpackim otrzymali odznaczenia państwowe. Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami w działalności społecznej, na rzecz ochrony zdrowia publicznego, wkładem w rozwój ratownictwa medycznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

Dekoracji w imieniu Prezydenta RP dokonała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która złożyła odznaczonym serdeczne gratulacje i podziękowania.

Wojewoda Ewa Leniart złożyła także gratulacje ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia  Ratunkowego w Mielcu, którzy zajęli trzecie miejsce w XIX Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Dodatkowo wyróżniła młodych mieszkańców naszego województwa za bardzo dobrą znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwe i wyczerpujące informowanie o zdarzeniu i jego okolicznościach.

Podczas uroczystych obchodów, które odbyły się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, wojewoda przybliżyła funkcjonowanie systemu państwowego ratownictwa medycznego. Jak podkreśliła, województwo podkarpackie od marca 2021 r. stanowi jeden rejon operacyjny. Oznacza to, że 95 kołowych zespołów ratownictwa medycznego, 1 zespół lotniczy oraz w okresie letnim zespół wodny dysponowane są z jednej dyspozytorni medycznej. Wsparcie dla dyspozytorów medycznych stanowi Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego. W ubiegłym roku zespoły w naszym województwie wyjechały 143 480 razy.

– Istotne jest to, że dokonano wymiany znacznej części ambulansów, które pozostają w dyspozycji naszego pogotowia. Od roku 2016 dofinansowano zakup 60 nowych karetek, z czego 48 ze środków wojewody podkarpackiego, 12 ze środków Ministerstwa Zdrowia

– mówiła wojewoda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy