Reklama

Prokuratura nadal bada sprawę śmierci młodej kobiety w szpitalu w Kolbuszowej. Znana jest przyczyna śmierci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Prokuratura nadal bada sprawę śmierci młodej kobiety w szpitalu w Kolbuszowej. Znana jest przyczyna śmierci - Zdjęcie główne

Do śmierci pacjentki doszło w szpitalu w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu zajmuję się śmiercią pacjentki. Młoda kobieta zmarła w szpitalu powiatowym w Kolbuszowej.

Do śmierci 20-letniej pacjentki doszło w niedzielę, 27 listopada w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej Zbigniew Strzelczyk, dyrektor kolbuszowskiej lecznicy poinformował, że pacjentka trafiła do szpitala w Kolbuszowej tego samego dnia. 

Po śmierci kobiety szpital zdecydował się zlecić sekcję zwłok 20-latki, która odbyła się we wtorek, 29 listopada w Rzeszowie. 
Po tym zdarzeniu rodzina zmarłej 20-latki złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej. Dotyczy ono błędu lekarskiego, który mógłby spowodować śmierć 20-letniej mieszkanki powiatu kolbuszowskiego. Sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu

Radny z Mielca o śmierci pacjentki 

Sytuacja ta została poruszona także podczas jeden z sesji Rady Miejskiej w Mielcu. Mówił o niej Marek Kamiński, mielecki samorządowiec.

- Rodzina wezwała karetkę do dwudziestoletniej osoby, przewlekle chorej, która w międzyczasie, przed przyjazdem karetki, straciła przytomność. Działo się to o godzinie 15:50. Numer 112 przekazał, że miała w miarę szybko przyjechać karetka spod stacji Padew Narodowa. Po kilkunastu minutach oddzwoniono, że przyjedzie karetka z Kolbuszowej. Przyjechała po 35 minutach. Interwencja karetki na miejscu trwała około 50 minut

- przedstawiał sytuację radny Kamiński.

- Stwierdzono, że nie ma zagrożenia zdrowia i życia i zespół ratunkowy odjechał bez pacjentki. Stan zdrowia młodej kobiety w krótkim czasie bardzo się pogorszył, rodzina zadecydowała, żeby nie tracić czasu i sama zawiozła chorą do szpitala w Kolbuszowej. Była wówczas godzina 18:40. Zmarła o godzinie 3:20, kilka godzin po tym, jak karetka była na miejscu. W mojej ocenie, na pierwszy rzut oka jest to błąd pracy pogotowia

- uważał samorządowiec. 

Prokuratura o śledztwie w sprawie śmierci 20-latki

O postępy w śledztwie pytamy Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu. 

Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury przekazał, że aktualnie w sprawie gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie, a także zabezpieczona jest dokumentacja lekarska. 

Prokurator Dubiel zaznaczył, że po przesłuchaniu wszystkich świadków, którzy mają najistotniejszą wiedzę w zakresie zdarzenia i po dokonaniu oceny zgromadzonego materiały dowodowego, zostanie podjęta decyzja odnośnie konieczności powołania stosownych biegłych. 

Prokuratura poznała już wyniki sekcji zwłok młodej kobiety. Andrzej Dubiel, prokurator przekazał, że znana jest bezpośrednia przyczyna śmierci 20-latki. Nie podał on jednak jej do publicznej wiadomości. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy