Reklama

Procesja Bożego Ciała w Kolbuszowej. Gdzie w tym roku ustawione zostaną ołtarze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Każdego roku procesje Bożego Ciała gromadzą wielu wiernych. Tak też jest w Kolbuszowej. Trwają już przygotowania do tegorocznych uroczystości. Gdzie w tym roku ustawione zostaną cztery ołtarze?

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tym roku wypada 16 czerwca. W trakcie czwartkowej uroczystość wierni wyjdą na ulice i udadzą się do czterech ołtarzy. 

O tym, gdzie będą one zlokalizowane, mówi ks. Lucjan Szumierz, proboszcz kolbuszowskiej kolegiaty. 

- Pierwszy ołtarz byłby przy Szkole Podstawowej nr 1. Drugi przy starostwie. Trzeci ołtarz na bocznej ścianie bloku przy ul. Tyszkiewiczów nr 12 od ulicy Ruczki. Z kolei czwarty przy pomniku bł. ks. kardynała Stefan Wyszyńskiego

- poinformował duchowny. 

Proboszcz zaapelował o pomoc w ich przygotowaniu. Wykonaniem ołtarza przy szkole mają zająć się okoliczni mieszkańcy oraz szkoła. Ten przy starostwie przygotują pracownicy urzędu.

W przypadku trzeciego ołtarza kapłan poprosił o połączenie sił mieszkańców okolicznych bloków. Czwarty ołtarz, przy pomniku, przygotuj osoby z katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana oraz Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

- Bardzo prosimy, by trud poniesiony przy budowie ołtarzy rozłożony był na wiele osób. Prosimy o między sąsiedzkie zaangażowanie się w to dzieło - dodał ks. Lucjan Szumierz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy