Reklama

Prace przy dworze prawie ukończone. Czym jeszcze zaskoczy nas Dzikowiec?

Opublikowano:
Autor:

Prace przy dworze prawie ukończone. Czym jeszcze zaskoczy nas Dzikowiec?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Opiekę nad zabytkiem sprawować ma Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu, którego dyrektorem jest Bogumiła Kosiorowska.

 

W ramach rewaloryzacji zespołu parkowo - dworskiego w Dzikowcu zostały wykonane prace remontowe budynku dworu, oficyny oraz kaplicy Nepomucena, dróg dojazdowych do budynku i główne aleje w parku. Dokonano utwardzenia nawierzchni kostką granitową, a w otoczeniu samego dworu mieszanką kamienną. Ta inwestycja kosztowała 360 tys. zł.

Jak informują przedstawiciele dzikowieckiego urzędu, w budynku dworu wykonano roboty budowlane i wykończeniowe.

Na parterze wykonano: część ogólnodostępną, czyli hole, recepcję, szatnie, sanitariaty, kuchnię z zapleczem, pomieszczenie socjalne, sale wystawiennicze oraz salę restauracyjno - koncertową. Na piętrze powstały pokoje z łazienkami oraz pomieszczenia biurowo - socjalne. W oficynie budynku znalazły się pokoje gościnne z łazienkami, korytarze, sanitariaty i pracownie. Wartość robót remontowych dworu, oficyny, kapliczki wraz z monitoringiem wynosi 3 mln 600 tys. 600 zł. Do wykonania pozostaje ogrodzenie zewnętrzne parku, jego oświetlenie, budowa muszli koncertowej oraz  alejek parkowych.

Sprzęt do dworu został zakupiony za 110 267,00 zł. Są to m.in. rzutnik, tablety oraz nagłośnienie. Opiekę nad zabytkiem sprawować ma Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu, którego dyrektorem jest Bogumiła Kosiorowska. - W budynku tym będzie prowadzona działalność SCK - napisał Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec. Jak poinformował, odbywać się tam będą imprezy kulturowe, folklorystyczne, okolicznościowe oraz konkursy i wystawy. - Będzie on ogólnodostępny dla wszystkich chętnych do obejrzenia w godzinach pracy Samorządowego Centrum Kultury - zapewnił w piśmie włodarz gminy oraz poinformował, że nie przewiduje się zwiększenia obsady kadry w centrum kultury.

Koszt całkowity związany z modernizacją zabytkowego obiektu oraz całego otoczenia to 4 218 623,10 zł, w tym dotacja w wysokości 2 825 862,37 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE