Reklama

Pożary traw i lasów. Strażacy mieli wczoraj pełne ręce roboty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej wyjeżdżała wczoraj (wtorek, 11 maja) do czterech pożarów nieużytków i lasów. W gaszeniu ognia pomagali także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. Gdzie dokładnie interweniowali strażacy?

Marcin Wieczerzak, oficer prasowy KP PSP w Kolbuszowej poinformował, że do jednego z pożarów doszło na terenie Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa). Paliło się tam poszycie leśne. Ogień strawił około 10 arów.

Do pożaru doszło także w Porębach Kupieńskich (gmina Kolbuszowa). Tam palił się las oraz nieużytki rolne na powierzchni około 20 arów. Straż interweniowała także w Hucisku (gmina Niwiska).

- Pożar objął około 70 arów poszycia leśnego w młodniku

- relacjonuje Marcin Wieczerzak, przedstawiciel kolbuszowskiej straży pożarnej.

W Porębach Kupieńskich interweniowali także druhowie z OSP Kupno.

- Wyjechaliśmy alarmowo do zdarzenia w sile pięciu ratowników. Po przybyciu na miejsce, kilka arów poszycia leśnego było już w ogniu. Przez silny wiatr, ogień w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniał się w kierunku drewnianego domu, który znajdował się kilka metrów od lasu. Dzięki szybkiej interwencji udało się ugasić pożar. Podano jeden prąd wody i użyto tłumic do stłumienia zarzewi ognia. Po około dziesięciu minutach dojechał do nas zastęp z JRG Kolbuszowa i OSP z Kolbuszowej Górnej. Działania trwały niespełna 2 godziny

- relacjonowali druhowie na swoim profilu na Facebooku.

Około 22 strażacy wyjechali także do zgłoszenia dotyczącego palących się nieużytków rolnych w Hucie Komorowskiej (gmina Majdan Królewski). Spaliło się tam około 76 arów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy