Reklama

Powiat wyda 45 milionów

Opublikowano: pon, 23 sty 2017 05:52
Autor:

Powiat wyda 45 milionów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tegoroczny budżet powiatu będzie miał nadwyżkę. Ponad 1,8 mln zł pójdzie na spłatę rat kredytów i zaciągniętych wcześniej pożyczek. Najwięcej samorząd planuje wydać na oświatę i administrację. Najmniej – na rolnictwo, obronę narodową i ochronę środowiska.

W tym roku do kasy budżetu powiatu kolbuszowskiego trafi aż ponad 47 mln zł. Samorząd planuje wydać ponad 45 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów na inwestycje i zakupy inwestycyjne. Wypracowana nadwyżka w wysokości dokładnie 1 805 967 zł posłuży na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. – Budżet, jak co roku, jest elastyczny – ocenił Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego i zapewnił, że gdy tylko pojawi się możliwość pozyskania dotacji z zewnątrz, to będą realizowane kolejne zadania. – Zdajecie sobie sprawę, niektórzy nie są pierwszą kadencję w tym sejmie, że taka konstrukcja budżetu pozwala na to, żebyśmy realizowali inwestycje w trybie pilnym. Przy takiej konstrukcji budżetu, przy takim zaufaniu do zarządu, mogliśmy w tym roku (2016 r. – przyp. red.) zrealizować duże inwestycje. W czwartym kwartale na drogi pozyskanych i przeznaczonych zostało ponad dwa miliony złotych – mówił podczas grudniowych obrad szef powiatu.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +0 / -0

  halina

  może by tak spłacili zadłużenie na oddziale ginekologiczny, i by go otworzyli. TO CO ZROBIŁ KARDYŚ Z NASZĄ PORODÓWKĄ TO PO PROSTU TRAGEDIA.

 • 5 lat temu | ocena +2 / -0

  kolbuszowianin

  Starosta czuje się już parlamentarzystą , skoro do radnych zwraca się jak do posłów:))..cyt" niektórzy nie są pierwszą kadencję w tym sejmie..." :) gratuluję awansu , śmiechu warte:))

  • 5 lat temu | ocena +1 / -1

   aaa

   Za to on powinien czuć że to jego ostatnia kadencja .Kobiety które teraz szukają opieki szpitalnej po całym województwie mu podziękują.