Reklama

Ponad tysiąc zgłoszeń od internautów na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ile z nich potwierdzili kolbuszowscy policjanci?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Ponad tysiąc zgłoszeń od internautów na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ile z nich potwierdzili kolbuszowscy policjanci? - Zdjęcie główne

Policjanci interweniowali w różnych miejscach powiatu kolbuszowskiego po zgłoszeniach od internautów. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przekraczanie dozwolonej prędkości, dzikie wysypiska śmieci, czy wandalizm - zgłoszenia o takich wykroczeniach najczęściej otrzymywali kolbuszowscy policjanci poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ile z nich się sprawdziło? O tym mówił Adam Mielnicki, komendant KPP w Kolbuszowej.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) działa od września 2016 roku. Jej popularność, wśród mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, z każdym rokiem wzrasta. 

- To narzędzie jest bardzo popularne wśród mieszkańców powiatu

- przyznał Adam Mielnicki, komendant policji w Kolbuszowej.

Coraz więcej zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

W 2021 roku do policjantów trafiło 1056 zgłoszeń. Rok później już 1177. Dotyczyły one różnych spraw m.in. przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu, niewłaściwego parkowania, czy wałęsających się bezpańskich psów. 

Z 1177 zgłoszeń w 2022 roku:

  • 427 - potwierdzono
  • 581 - nie potwierdzono
  • 169 - uznano za żart lub pomyłkę 
 

Co najczęściej zgłaszali internauci w powiecie kolbuszowskim?

- Najczęściej zgłaszane problemy przez mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, które zostały potwierdzone w trakcie weryfikacji, dotyczą problematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, w tym przekraczania dozwolonej prędkości. W tej kategorii potwierdzono 362 zgłoszenia

- wyjaśniał komendant Adam Mielnicki w trakcie lutowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

 Dotyczyły one:

  • przekroczenia dozwolonej prędkości na  drodze wojewódzkiej w Raniżowie i w Staniszewskiem,
  • przekraczania prędkości w miejscowościach: Wilcza Wola, Cmolas, Siedlanka, Przedbórz,
  • przekraczania prędkości w Kolbuszowej przy ul. Narutowicza.

Stracone prawa jazdy po otrzymanych zgłoszeniach

Zgłoszenia internautów na KMZB przyniosły efekt w postaci częstszych kontroli policjantów tych odcinków dróg. Mundurowi, na odcinku drogi od Dzikowca do Staniszewskiego, zatrzymali w ubiegłym roku 6 kierowców, którym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zostało zatrzymane prawo jazdy. 

Miniony rok to także potwierdzonych przez policjantów 12 dzikich wysypisk śmieci, 19 przypadków picia alkoholu w miejscu zabronionym (z czego 18 przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej) oraz 7 przypadków aktów wandalizmu: uszkodzenia wiat przystankowych, czy malowania budynków. 

Jak dodać zgłoszenie ma Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Po wejściu na stronę internetową (kliknij zdjęcie poniżej) należy kliknąć czerwone kółko z plusem (dodaj zgłoszenie). Wybierasz jedną z kategorii zgłoszenia np. wypalanie traw. Automatycznie zostajesz przekierowany do mapy i teraz możesz zaznaczyć mniejsze, gdzie dochodzi do wypalania traw.

Następnie pojawia się okienko, gdzie można wpisać szczegóły zgłoszenia (kiedy sytuacja miała miejsce) i następnie klikając "ZGŁOŚ" wysyłamy zgłoszenie, które jest weryfikowane przez policjantów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy