Reklama

Ponad 9 milionów dla kolbuszowskiego szpitala

Opublikowano:
Autor:

Ponad 9 milionów dla kolbuszowskiego szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej pozyskał ponad 9 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Ta znaczna kwota zostanie przeznaczona na niezwykle ważne zadanie związane ze służbą zdrowia. Mowa o przebudowie, rozbudowie i doposażeniu kolbuszowskiego szpitala. W sumie na ten cel zostanie wydanych ponad 11,5 mln zł.

Celem projektu jest poprawa jakości, zakresu i dostępności specjalistycznych usług medycznych. – „W ramach tego zadania planujemy przede wszystkim stworzyć nowy blok operacyjny. Jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt to chcemy zakupić cyfrowy aparat RTG, wysokiej klasy USG, tomograf komputerowy oraz laser do operacji urologicznych” – mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej.

Zmiany w szpitalu 
Nowy blok operacyjny będzie znajdował się na parterze i zajmie pomieszczenia po dawnej izbie przyjęć. Część parterowa zostanie rozbudowana w kierunku portierni. Na parterze szpitala planowana jest budowa nowej sterylizatorni, która obecnie znajduje się na drugim piętrze. Natomiast w miejsce starego bloku operacyjnego powstanie oddział urologiczny.

- „Cieszy nas fakt, iż Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Kolbuszowej znalazł się w gronie 16 szpitali, które jeszcze w tym roku otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” - dodaje dyrektor Zbigniew Strzelczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE