Reklama

Pomoc z Kolbuszowej wciąż płynie do Ukrainy. Ta indywidualna niemal się skończyła [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W grudniu kolejny duży transport pomocy humanitarnej wyruszył z terenu powiatu kolbuszowskiego do Ukrainy. W ciężarówce jadącej za naszą wschodnią granicę znalazły się m.in. artykuły szkolne oraz słodycze, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

Był to już piąty transport pomocy humanitarnej. Trafił on do potrzebujących mieszkańców i rannych żołnierzy.

- Powiat Kolbuszowski od początku trwania rosyjskiej agresji pomaga zaprzyjaźnionemu z naszym regionem Powiatowi Romanowskiemu, odpowiadając na zapotrzebowanie z ich strony. Do tej pory zza wschodnią granicę wysłaliśmy już kilkadziesiąt ton żywności, ale także ubrania, koce, artykuły chemiczne, środki pielęgnacyjne dla dzieci i wiele innych artykułów

- mówi Barbara Żarkowska ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Grudniowy transport w większości zawierał sprzęt rehabilitacyjny. Został on przygotowany i wysłany na prośbę Żytomierskiej Wojskowej Rady. Były to m.in. wózki inwalidzkie, balkoniki, kule inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, materace, opaski, ortezy czy rowery rehabilitacyjne.

- Sprzęt będzie służył rannym żołnierzom i pacjentom Szpitala w Romanowie (Obwód Żytomierski) w Ukrainie. Oprócz tego przekazaliśmy produkty żywnościowe, środki higieniczne oraz ubrania. Część przekazanych darów dostarczona została także do Parafii pw. Św. Stanisława w Romanowie, gdzie ks. proboszczem jest kolbuszowianin ks. Ryszard Dziuba

- dodaje nasza rozmówczyni.

W transporcie znalazły się również artykuły szkolne oraz słodycze, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Trafiły one do ich rówieśników, którzy na początku inwazji rosyjskiej przyjechali do Kolbuszowej i przez kilka miesięcy uczęszczali do kolbuszowskiej „Dwójki”. 

- Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję pomocową na rzecz potrzebujących przyjaciół zza naszej wschodniej granicy. Dziękuję, że solidaryzujecie się z walczącą Ukrainą i zawsze jesteście gotowi do działania i pomocy - mówi Józef Kardyś, starosta kolbuszowski Józef Kardyś, koordynator akcji. 

Z przekazanego sprzętu rehabilitacyjnego wcześniej korzystali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Stanisław Stec, sekretarz powiatu wyjaśnia, że do wypożyczalni zakupione zostały nowe urządzenia, tych więc dla potrzebujących osób z naszego regionu nie zabraknie. 

Przedstawiciel starostwa dodaje także, że organizowana pomoc pokrywana jest z pieniędzy z budżetu powiatu. Zgodę na takie zakupy wyrazili wcześniej radni powiatowi. W projekcie budżetu na 2023 rok również znalazła się kwota, która ma trafić na ten cel. Pomocy indywidualnej z miesiąca na miesiąc, jest już coraz mniej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy