Reklama

Reklama

Policja będzie mocno egzekwować wprowadzone nakazy i zakazy

Opublikowano: 27 marca 2021 09:52
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Policja będzie mocno egzekwować wprowadzone nakazy i zakazy  - Zdjęcie główne

foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trudna sytuacja związana z pandemią koronawirusa, wymaga od nas przede wszystkim odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących przepisów. Od dziś do 9 kwietnia, na terenie całego kraju zaostrzają się obowiązujące restrykcje. Jak podkreślają wszystko to dla naszego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Przez najbliższe dwa tygodnie w całym kraju obowiązują nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wprowadzone ograniczenia znane są już z poprzednich miesięcy, a policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów.

ZOBACZ TAKŻE: Raport dobowy Covid-19 [sobota - 27 marca]

Biorąc pod uwagę poważną sytuację epidemiologiczną w kraju i wzrost zachorowań na COVID-19, funkcjonariusze będą stanowczo egzekwować wprowadzone przepisy, aby maksymalnie ograniczyć transmisję koronawirusa. Policjanci podczas codziennej służby będą sprawdzać, czy mieszkańcy Podkarpacia respektują obowiązujące zasady i czy się do nich stosują. Osoby, które będą lekceważyć obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant decyduje o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

- W sytuacjach uporczywego lekceważenia obowiązujących przepisów policja powiadomi także służby sanitarne. One mają uprawnienia do tego, aby nakładać wysokie kary pieniężne 

- upominają stróże prawa.

Pamiętajmy jednak, że w tej trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy, nie chodzi o ilość wystawionych mandatów, czy skierowanych wniosków o ukaranie do sądu, chodzi przede wszystkim o odpowiedzialne zachowanie. Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy, mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

- Apelujemy o postępowanie zgodnie z obowiązującym prawem, pamiętając o obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowywaniu odpowiednich odległości oraz o stosowanie się do wszelkich zaleceń i ograniczeń 

- podkreślają funkcjonariusze policji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec.

    I dobrze. Lekceważący przepisy sanitarne w tym nie noszenie maski powinno jeszcze pokrywać koszty pogrzebów ludzi zmarłych na covid.