Reklama

Po nowym roku Kolbuszowej będzie... więcej. Do miasta zostanie włączone ponad 3,5 ha obszaru innej miejscowości

Opublikowano:
Autor:

Po nowym roku Kolbuszowej będzie... więcej. Do miasta zostanie włączone ponad 3,5 ha obszaru innej miejscowości  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 2019 roku trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. Wśród nich jest Kolbuszowa.

- Do miasta włączona zostanie część obszaru miejscowości Kolbuszowa Dolna, o powierzchni 3,53 ha - informuje Podkarpacki Ośrodek Badań Regionalnych.

Temat ten ciągnie się już od 2017 roku. Urząd miejski przeprowadził konsultacje społeczne na temat poszerzenia granic. Na łączną liczbę 9,7 tys. mieszkańców Kolbuszowej oraz Kolbuszowej Dolnej wzięły w nich udział 23 osoby. Wszyscy byli na tak.

Obszar, który ma zostać przyłączony do miasta, zamieszkuje 550 osób. Znajdują się na nim m.in. bloki mieszkalne przy ul. Tyszkiewiczów, urząd skarbowy, sąd i bank. Cały zabieg ma kosztować gminę 14 tys. zł - sporządzenie odpowiednich map oraz zmiany w księgach wieczystych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE