Reklama

Reklama

Po nowym roku Kolbuszowej będzie... więcej. Do miasta zostanie włączone ponad 3,5 ha obszaru innej miejscowości

Opublikowano: sob, 29 gru 2018 07:00
Autor:

Po nowym roku Kolbuszowej będzie... więcej. Do miasta zostanie włączone ponad 3,5 ha obszaru innej miejscowości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 2019 roku trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. Wśród nich jest Kolbuszowa.

Reklama

- Do miasta włączona zostanie część obszaru miejscowości Kolbuszowa Dolna, o powierzchni 3,53 ha - informuje Podkarpacki Ośrodek Badań Regionalnych.

Temat ten ciągnie się już od 2017 roku. Urząd miejski przeprowadził konsultacje społeczne na temat poszerzenia granic. Na łączną liczbę 9,7 tys. mieszkańców Kolbuszowej oraz Kolbuszowej Dolnej wzięły w nich udział 23 osoby. Wszyscy byli na tak.

Obszar, który ma zostać przyłączony do miasta, zamieszkuje 550 osób. Znajdują się na nim m.in. bloki mieszkalne przy ul. Tyszkiewiczów, urząd skarbowy, sąd i bank. Cały zabieg ma kosztować gminę 14 tys. zł - sporządzenie odpowiednich map oraz zmiany w księgach wieczystych. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Staszek

  Nie obecni głosu nie mają.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -1

  Kolbuszwianin

  Dlaczego tylko 3.5 hektara to obsurd... jusz dawno powini złączyć górno z dolną a nie tylko 3 .5 hek... sorry takie mamy władze

 • 3 lata temu | ocena +3 / -1

  ?

  Nie wiem po co w ogóle ten podział na górną i dolną. Zrobić jedną Kolbuszową jak dawniej.

 • 3 lata temu | ocena +4 / -0

  ?

  23 mieszkańców wypowiedziało się w imieniu 9,7 tys. Demokracja...