Reklama

Plebiscyt Miss organizowany przez Korso od 1999 do 2018. Kandydatki również z Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ciągu 30 lat Korso obrosło ważnymi wydarzeniami w społeczeństwie. Pokazując pozytywną stronę życia, stało się organizatorem tak ważnych plebiscytów, jak "Sportowiec Roku", "Mielczanin Roku", "Człowiek Roku" czy "Miss Mielca".

Jak podaje portal korso.pl, Miss Mielca to najważniejszy konkurs piękności na Podkarpaciu, doceniany też w całej Polsce, o czym świadczyć może choćby uznanie, jakim cieszą się kolejne laureatki na światowych scenach mody. Sam konkurs był autorskim pomysłem Bogdana Rojkowicza i narodził się na fali powstających w latach 90. podobnych konkursów piękności w kraju. 

Zaczęło się w 1999 roku. Początkowo konkurs nosił nazwę "Miss Korso". Po dwóch latach plebiscyt rozrósł się do tego stopnia, że zdecydowano o zmianie jego nazwy na Miss Mielca, choć w konkursie brały udział dziewczęta nie tylko z samego miasta. 

- Odnieśliśmy wielki sukces. Zainteresowanie wyborami miss rosło, w związku z czym miałem obawy, że jak dalej będziemy robić tę imprezę pod nazwą "Miss Korso", ktoś szybko zrobi oddzielną "Miss Mielca" i zdewaluuje to, co nam udało się osiągnąć. Więc sami zmieniliśmy nazwę i od 2001 roku jest to już Miss Mielca. Chociaż kandydatki zgłaszają się do nas nawet z Krakowa czy Dolnego Śląska

mówi Bogdan Rojkowicz. 

Od początku plebiscyt  przyjął się i wpisał w kalendarz imprez miejskich. Dziewczęta uczyły się tańca, kroków i prezentowania siebie z jak najlepszej strony. Potem następowała wielka gala, podczas której niezmienne były trzy z pięciu prezentacji: w strojach kąpielowych, wieczorowych i w sukniach ślubnych. Całość przeplatana była występem popularnych gwiazd muzyki rozrywkowej. 

Zawsze było mniej więcej tyle samo dziewcząt (około 15), zawsze też wielka gala finałowa odbywała się na prestiżowej scenie Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu i zawsze w ostatnią niedzielę ferii. Na dziewczęta czekały  atrakcyjne nagrody – od wycieczek zagranicznych poprzez komplety złotej biżuterii.  Dziewczyny walczyły o tytuły: Miss, I i II Wicemiss, Miss Foto, Miss Publiczności, Miss Czytelników Korso, Miss Internetu oraz Miss Koleżeństwa. 

Ale jak podkreślały uczestniczki, konkurs był dla nich przede wszystkim dobrą zabawą, walką z nieśmiałością przed publicznymi występami i nauką – kroków, poruszania się na scenie, stylu i świadomości, jak korzystać ze swoich mocnych stron. 

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy