Reklama

Pijany uczył pijanego

Opublikowano:
Autor:

Pijany uczył pijanego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 20-latek postanowił nauczyć jazdy samochodem 17-letniego mieszkańca gminy Dzikowiec. Problem w tym, że obaj mężczyźni wcześniej pili alkohol.

W sobotę (8 października) kilka minut przed północą uwagę policjantów patrolujących Dzikowiec zwrócił kierowca forda focusa. Podczas zawracania, kierujący wjechał przednim kołem do rowu. Mundurowi  postanowili skontrolować podejrzanego. Okazało się, że za kierownicą forda siedział 17-latek z gminy Dzikowiec, który dopiero uczył się jeździć samochodem. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że nastolatek miał w organizmie 0,76 promila alkoholu.

Nauczycielem nietrzeźwego, początkującego kierowcy, był 20-latek, który również wcześniej sięgnął po alkohol. Mężczyzna miał w organizmie 1,86 promila alkoholu. – Kierujący fordem focusem za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Nietrzeźwemu „instruktorowi” grozi natomiast grzywna za udostępnienie pojazdu do kierowania osobie, która nie posiada uprawnień – wyjaśnia Mariusz Żelazo, zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE