Reklama

Pierwsze komunie w Diecezji Rzeszowskiej. Kiedy? [TERMINY 2020]

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze komunie w Diecezji Rzeszowskiej. Kiedy? [TERMINY 2020] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, wspólnie z duchownymi, mają ustalić nowe terminy pierwszych komunii świętych w swoich parafiach. Wybierając datę, muszą jednak dostosować się do wytycznych kurii rzeszowskiej.

Jak mówi ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik kurii, uroczystości na pewno nie mogą zostać zorganizowane w maju. Rekomendowanym terminem jest czerwiec (np. tydzień zaraz po święcie Bożego Ciała).

- Może to być też lipiec lub sierpień. Warunek jest taki, że pierwsze komunie muszą się odbyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego - mówi duchowny. 

Uroczystość przyjęcia sakramentu, w zależności od liczby dzieci pierwszokomunijnych, musi zostać podzielona. Chodzi to, aby w kościele, podczas jednego nabożeństwa liczba wiernych nie przekraczała tej dozwolonej (obecnie 1 osoba na 15 mkw.). 

Rzecznik kurii dodaje, że komunie nie muszą być organizowane w niedziele. Mogą one np. trwać przez kilka dni po sobie. - Nie narzucamy określonego terminu. Zostawiamy to księżom i rodzicom  - dodaje ks. Nowak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE