Reklama

Parking przy dworcu w Kolbuszowej jeszcze w tym roku. Wybuduje go firma z Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kolbuszowa

Parking przy dworcu w Kolbuszowej jeszcze w tym roku. Wybuduje go firma z Kolbuszowej Górnej - Zdjęcie główne

Parking powstanie obok dworca w Kolbuszowej. | foto UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Umowa z firmą, która wybuduje parking przy dworcu w Kolbuszowej, została podpisana. Na działce obok centrum przesiadkowego powstanie ponad 60 miejsc postojowych. Na tym nie koniec.

Do przetargu, obejmującego nie tylko budowę parkingu, zgłosiły się dwie firmy. Najtańszą ofertę przedstawił Art-Bud Arkadiusz Nowak z Kolbuszowej Górnej. To właśnie ta firma za 883 400,83 zł zrealizuje zaplanowaną przez gminę inwestycję, o której pisaliśmy w materiale: Przy stacji kolejowej w Kolbuszowej wybudowany zostanie parking. Zmieści się tam 60 aut

Prace mają ruszyć niebawem i będą polegać m.in. na budowie parkingu dla podróżujących, który będzie zlokalizowany pomiędzy ul. ks. Ruczki a bocznicą kolejową, obok dworca PKP.

- Powstanie tutaj jezdnia manewrowa o nawierzchni z kostki betonowej oraz 59 miejsc parkingowych, w tym trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. Wykonany zostanie zjazd na parking z ul. ks. Ruczki oraz dojście do parkingu od strony dworca PKP. Ponadto zbudowane zostanie odwodnienie parkingu z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych do istniejącego kolektora w ul. ks. Ruczki. Teren parkingu będzie odpowiednio ogrodzony

- wyjaśniają kolbuszowscy urzędnicy.

Wykonana zostanie też kanalizacja kablowa oraz oświetlenie nowego parkingu.

Umowę z przedstawicielem firmy z Kolbuszowej Górnej burmistrz Jan Zuba podpisał w czwartek (11 maja). Od tego czasu wykonawca ma 114 dni na realizację inwestycji. Parking powinien być gotowy początkiem września tego roku.

Drugą, droższą ofertę, na budowę parkingu złożył Związek Spółek Wodnych w Kolbuszowej - 969 451,29 zł.

Dodajmy, że to drugi przetarg na to zadanie, jaki ogłosiła gmina Kolbuszowa. Wcześniejszy unieważniono z powodu zbyt wysokich kwot zaproponowanych przez potencjalnych wykonawców. Sikora Sylwia Matbud z Boguchwały wyceniła swoje prace na 1 mln 157 tys. zł, a Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Kolbuszowej na 946 093 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy