Reklama

Park Niepodległości w Kolbuszowej z siłownią i placem zabaw. Gmina wyda 2 mln złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Drugi etap budowy Parku Niepodległości w Kolbuszowej wykona firma z Cmolasu. Prace mają trwać 240 dni i pochłoną prawie 2 mln złotych. Czego mieszkańcy mogą się spodziewać po ich wykonaniu?

Budowa Parku Niepodległości w Kolbuszowej rozpoczęła się w 2021 roku. Wtedy na działce przy ulicy Astrowej rozpoczęto pierwszy etap inwestycji. Jeszcze wcześniej, bo w 2018 roku, posadzonych zostało tam 100 dębów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polkę niepodległości. 

Prace związane z pierwszym etapem budowy zakończyły Parku Niepodległości w Kolbuszowej zakończyły się w listopadzie 2021 r. i obejmowały m.in: przygotowanie terenu, budowę alejek spacerowych i placów, sadzenie roślinności, budowę zbiornika wodnego oraz wykonanie sieci wodono-kanalizacyjnej i energetycznej. Zagospodarowany został teren o powierzchni 2,5 ha.

W tym roku zadanie to będzie kontynuowane. Gmina Kolbuszowa otrzymała na ten cel dotację z rządowego programu Polski Ład. W przetargu wyłoniono firmę, która zrealizuje drugi etap inwestycji. To firma budowlana Rembisz Ryszard Rembisz z Zielonki z gminy Raniżów, która zaproponowała najniższą cenę - 1 mln 935 tys. zł. Najwięcej za te same prace chciał Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Kolbuszowej - 3 mln 27 tys. zł.

- W ramach tego etapu zaplanowano wykonanie ścieżek i kładek rekreacyjno-dydaktycznych, kurtyn wodnych, elementów i urządzeń sportowych oraz rekreacyjnych, toalet modułowych, oświetlenia i monitoringu obiektu

- wyliczają pracownicy kolbuszowskiego magistratu.

Wykonane zostanie też ogrodzenie całego parku. Powstanie siłownia plenerowa i plac zabaw. 


Mniej więcej tak ma wyglądać plac zabaw, który powstanie na terenie Parku Niepodległości w Kolbuszowej.


Na terenie parku ustawionych zostanie też ponad 20 ławek, 22 kosze na śmieci, 5 stojaków na rowery i jedna figurka krokodyla. 

- Sam park jest dość daleko od centrum miasta. Czas pokaże, czy będą chętni, aby odwiedzać to miejsce. Na razie, z tego co widzę, przyjeżdża tutaj młodzież na rowerach. Czasem w niedzielę ktoś zaglądnie. Zobaczymy co będzie dalej

- mówi mieszkanka nowego osiedla znajdującego się w sąsiedztwie Parku Niepodległości w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy