Reklama

W Widełce słowa mają moc. Uczniowie spotkali się z profesorem Kazimierzem Ożogiem z rzeszowskiego uniwersytetu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

EDUKACJA O tym, że słowa mają wielką moc mogli przekonać się uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce oraz mieszkańcy wsi. Uczestniczyli oniw spotkaniu z profesorem Kazimierzem Ożogiem z Uniwersytetu Rzeszowskiego – znanym językoznawcą, świetnym mówcą i wybitną osobowością polskiej nauki.

W czwartek (23 marca) po długiej przerwie związanej z pandemią Covid-19 po raz kolejny do szkoły podstawowej w Widełce (gmina Kolbuszowa) przyjechał profesor Kazimierz Ożóg.

Celem spotkania było podsumowanie projektu pt. „Słowa mają moc” przygotowanego przez uczniów klasy siódmej i ósmej. Inicjator spotkania był Mirosław Karkut, dyrektor szkoły. W powitaniu przyjaciela placówki w Widełce podkreślił, że w dzisiejszych czasach możliwość posłuchania mądrych osób, które posługują się piękną polszczyzną, jest ogromną wartością 


- Uczniowie w swym wystąpieniach udowodnili, że słowa mają ogromny wpływ na ludzi i otaczającą  rzeczywistość zarówno w dziełach literackich, jak i w codziennych sytuacjach. Wykład profesora Kazimierza Ożoga zachwycił publiczność

- mówi Renata Peret ze szkoły podstawowej w Widełce. 

W niezwykle interesujący sposób profesor Kazimierz Ożóg, mówił o znaczeniu języka dla jednostki, grupy społecznej i całego narodu.

- Język to przestrzeń między ja, a światem zewnętrznym. Poznajemy, czujemy, stajemy się – poprzez język. Dbając o jego bogactwo, kreujemy nasz świat. Rozwijamy relacje w sferze sacrum i profanum. Wyrażamy swój patriotyzm, tęsknoty, smutki, marzenia

- podkreślał rzeszowski wykładowca. Na zakończenie spotkania profesor wręczył nagrody laureatom szkolnego konkursu „Mistrz ortografii”.
Wszyscy uczestnicy spotkania, podkreślali, że była to wyjątkowa uroczystość. Możliwość wysłuchania wykładu, a później dyskusji z profesorem sprawiła, że sprawa piękna języka polskiego, przekonania o wielkiej mocy słów, połączyła pokolenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy