Reklama

Opony i worki wyrzucone na przystanek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Opony i worki wyrzucone na przystanek  - Zdjęcie główne

Zdjęcie podglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikie wysypisko śmieci odkryto tym razem w Dąbrówce (gmina Cmolas). Gmina Cmolas zajęła się usunięciem śmieci.

Dzikie wysypisko śmieci to nielegalne miejsce składowanie odpadów. Odpady w takich miejscach nie są zabezpieczone, powodują często skażenie gleby i wody. Są siedliskiem wielu bakterii chorobotwórczych, a także grzybów a ponadto zapewniają idealne warunki dla rozwoju much, komarów, szczurów, zaś zalegające tam odpady są nierzadko źródłem nieprzyjemnych zapachów.

- Mimo że  ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości oraz zarządców terenów obowiązek dbania o czystość i porządek na terenie nieruchomości, to proceder nieustannie powstających nowych wysypisk śmieci istnieje nadal i stanowi poważny problem w naszej gminie

- piszą urzędnicy gminy Cmolas.

Walka z wiatrakami

- Niestety zmaganie się z dzikimi wysypiskami śmieci jest jak walka z wiatrakami, która pochłania znaczne środki finansowe z budżetu gminy - zaznacza cmolaski urząd.

W środę, 12 maja na przystanku w Dąbrówce pozostawiono opony i worki z odpadami budowlanymi.

- Trudno zrozumieć takie nieodpowiedzialne działania, niekoniecznie mieszkańców naszej gminy, tym bardziej że odpady tego typu można bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cmolasie. Apelujemy do mieszkańców gminy o przestrzeganie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i o informowanie  tutejszego urzędu o osobach, które "organizują" dzikie wysypiska śmieci

- apeluje gmina Cmolas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy