Reklama

Obchody Triduum Paschalnego w kolbuszowskich kościołach [ROZPISKA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Płoch

Obchody Triduum Paschalnego w kolbuszowskich kościołach [ROZPISKA] - Zdjęcie główne

W Wielki Piątek dźwięk drewnianych kołatek i klekotek ma przypomnieć o męczeńskiej śmierci Jezusa. | foto Łukasz Płoch

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Wielki Czwartek (6 kwietnia) rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego. Jest to najważniejszy czas dla katolików. Wspomina się wówczas mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jak te dni będą wyglądały w kolbuszowskich kościołach?

W Wielki Czwartek, w czasie Wieczerzy Pańskiej, pamiętamy o ustanowieniu Eucharystii oraz kapłaństwa przez Jezusa. W tym dniu również odprawiane są niektóre rytuały, takie jak umycie nóg, które przypominają nam o pokorze i miłości bliźniego.

Wielki Piątek to z kolei dzień, w którym wierni skupiają się na męce i śmierci Jezusa na krzyżu. To czas refleksji oraz modlitwy za grzechy całego świata. W kościołach odprawiane są nabożeństwa liturgiczne, w trakcie których przypomina się o krzyżu i cierpieniach Chrystusa.

Natomiast Wielka Sobota jest dniem ciszy i skupienia, a jednocześnie pełnym radości i nadziei, że dzięki misterium paschalnemu, życie zwyciężyło nad śmiercią.

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej - kolegiata

  • Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy - do godz. 22.
  • Wielki Piątek - O godz. 17.15 zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się od godz. 18. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do północy. 
  • Wielka Sobota - Adoracja od godz. 6. Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 8 do 13 (co pół godziny). Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.30 (poświęcenie ognia na zewnątrz kościoła)
  • Rezurekcja - w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.

Parafia pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej

  • Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 23.
  • Wielki Piątek - Liturgia Wielkiego Piątku i przeniesienie Pana Jezusa do grobu rozpocznie się od godz. 18. O godz. 20 – śpiew Gorzkich Żali oraz o godz. 21 - droga krzyżowa. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.
  • Wielka Sobota - Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8 – 12 co pół godziny. Od godz. 12 do 19 adoracja Pana Jezusa w Grobie. Uroczyste Nabożeństwo Wielkiej Soboty zakończone zostanie procesją rezurekcyjną o godz. 20

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy