Reklama

O krok od otwarcia dworca w Kolbuszowej. Ostatnie prace na finiszu. Sprawdzamy, czego dotyczą

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szpetny dworzec w Kolbuszowej zamienił się w nowoczesne centrum przesiadkowe. Podróżni jednak muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość i poczekać na moment otwarcia. Co jest jeszcze potrzebne, aby dworzec mógł już pełnić swoją rolę?

- Taki piękny budynek, a my dalej czekamy na przystanku przy ul. Ruczki - mówi jedna z mieszkanek Kolbuszowej, dojeżdżająca codziennie do pracy w Rzeszowie. - Pogoda jest kapryśna i przyjemniej byłoby skorzystać z poczekalni, a nie z wiaty - dodaje. 

Testowanie i sprawdzanie

O datę otwarcia pytamy Jana Zubę, burmistrza Kolbuszowej. Włodarz tłumaczy, że trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Dworzec już praktycznie gotowy, co więc blokuje otwarcie? 

- Czekamy na decyzję z wojewódzkiego nadzoru budowlanego. Cały czas prowadzimy prace w tym temacie - tłumaczy Jan Zuba. - Jest mnóstwo spraw, które musimy zrealizować, żeby wszystkie elementy zadziałały z obsługą podróżnych - dodaje. 

Ostatnie prace, jakie są prowadzone, dotyczą między innymi tablic świetlnych na peronach, gdzie autobusy będą się zatrzymywać. 

- Tablice zostały zamontowane, zgodnie z tym co było w umowie i projekcie, natomiast teraz zakupiliśmy oprogramowanie, które umożliwi nam wyświetlanie na bieżąco rozkładu jazdy. W tej chwili jest to testowane, testowane jest też nagłośnienie - nadmienia szef gminy Kolbuszowa. 

Wykonywany jest jeszcze system alarmowy, magistrat czeka też na regulaminy. Trwają też próby funkcjonowania poszczególnych systemów. 

Ukończony, ale nadal zamknięty

- W momencie kiedy to wszystko będzie już gotowe i kiedy dostaniemy decyzję pozwalającą na użytkowanie, to otwieramy - podkreśla Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Włodarz tłumaczy, że nie będzie oficjalnego otwarcia. Uruchomione zostanie funkcjonowanie dworca, jeśli chodzi o podróżnych. Autobusy wtedy będą już odjeżdżać ze swoich peronów i podróżni będą mogli korzystać z poczekalni i toalet. 

W rozmowie z Korso Jan Zuba zaznacza, że miejsce gastronomiczne nie jest jeszcze wynajęte. - Powtarzamy procedury, ponieważ z pierwszego przetargu osoba, która wygrała, wycofała się, nie podpisała umowy, w związku z tym powtarzamy przetarg - nadmienia szef Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Nowoczesne centrum przesiadkowe, to obiekt związany z obsługą podróżnych, obiekt kolejowy, mimo tego, że jest własnością gminy Kolbuszowa, to też obowiązują wszystkie przepisy dotyczące dworców kolejowych.

- To wszystko trwa, to są procedury, których nie załatwia się w jeden dzień - zaznacza Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy