Reklama

Dwie sprzeczne koncepcje. Połączyć ulicę Kolejową z Ruczki czy pozostawić bez zmian? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Są dwa stanowiska, jedni chcą przejazdu przez ul. Kolejową w Kolbuszowej, która połączy się z ul. ks. Ruczki. Drudzy chcą, aby zostało to jak było dotychczas, czyli tak zwana "ulica ślepa".

Do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej wpłynęły dwa odrębne pisma. W jednym głosy mieszkańców wskazują na to, że liczą oni, że ul. Kolejowa będzie z przejazdem do ul. ks. Ruczki. W drugim piśmie zaznaczono, że ul. Kolejowa powinna zostać ulicą ślepą. 

Spotkanie z mieszkańcami

Prawdopodobnie już w maju zostanie zwołane spotkanie z mieszkańcami, aby skonsultować ten temat i wypracować wspólne rozwiązanie. 

- Ostatecznie, czym się zakończy spotkanie, nie mogę tego dzisiaj powiedzieć

- zaznaczył w rozmowie z Korso Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Szef gminy Kolbuszowa dodał, że nie ma dobrego rozwiązania. - Z punktu widzenia funkcjonowania układu drogowego to drogi ślepe są ułomnym rozwiązaniem - mówi Jan Zuba. - Natomiast z punktu widzenia społecznego należałoby robić wszystko, żeby zachować ulicę w dotychczasowym stanie organizacji - dodał włodarz. 

Szczególnie chodzi o mieszkańców bloku, który znajduje się na terenie zakładu, w którym mieszkają 24 rodziny. 

Trochę spokoju

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej będą mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ trzeba pogodzić ze sobą dwie sprzeczne koncepcje. 

- To nie jest tak, że my arbitralnie zadecydujemy, jak ma być - nadmienił Jan Zuba. W rozmowie z Korso włodarz gminy Kolbuszowa podkreśla, że takie decyzje będą rodzić konflikty społeczne, a nie o to w tym chodzi. Rozwiązanie tej sytuacji musi być korzystne dla każdej ze stron. 

- Trzeba się dogadać na zasadzie znalezienia kompromisowego rozwiązania

- dodał Jan Zuba. 

Burmistrz podkreślił, że użytkownicy ul. Kolejowej, którzy przyjeżdżają rano i po południu odjadą i tam nie mieszkają, to dla nich wygodniej będzie, jeżeli ta ulica będzie przejezdna w obydwu kierunkach, tak zwana przelotowa. 

Tam są też stali mieszkańcy. - Niekoniecznie są to młodzi ludzie, którzy rano wyjeżdżają do pracy i wracają po południu. Wielu ludzi jest już w wieku emerytalnym i chcą mieć chociaż odrobinę spokoju - zaznacza Jan Zuba. 

Termin spotkania nie został jeszcze wyznaczony. Do tematu wrócimy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy