Reklama

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy już w garażu OSP Dzikowiec. Do czego będzie wykorzystywany? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowcu wzbogaciła się o fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował 1 mln 200 tys. złotych.

Strażacy z Dzikowca odebrali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy w piątek (27 maja). Jest to wóz z napędem 4x4 drugiej kategorii (uterenowiony), ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5000 litrów i autopompą o wydajności 4 tys. l/min. 

Głównie do pożarów

O przeznaczenie nowego wozu zapytaliśmy Zbigniewa Witkowskiego, prezesa OSP Dzikowiec. Jak powiedział w rozmowie z nami, samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim do pożarów, kiedy występuje duże zapotrzebowanie na wodę. Ma być to wóz drugowyjazdowy. Do wszystkich innych zdarzeń jako pierwszy ma wyjeżdżać Mercedes Atego.

Na nowym wozie został zamontowany już sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Na razie jednak druhowie nie mogą nim wyjeżdżać do akcji. Jak poinformował przedstawiciel OSP Dzikowiec, samochód jest aktualnie ubezpieczany. Po załatwieniu wszystkich formalności zostanie oficjalnie wprowadzony do podziału bojowego, tzn. będzie mógł uczestniczyć w działaniach na terenie gminy i powiatu. Może to potrwać do tygodnia.

Pytaliśmy również o to, co stanie się z wysłużonym Jelczem, którego zastąpił ich najnowszy nabytek. Prezes OSP przyznał, że na razie nie wiedzą, gdzie trafi stary samochód. Jak mówił, jest to własność gminy i to wójt zadecyduje, czy zostanie on sprzedany, czy przekazany innej jednostce.

Z kieleckiej fabryki

Przypomnijmy, że w ogłoszonym przez gminę przetargu, w wyznaczonym terminie, wpłynęła zaledwie jedna oferta - od firmy MotoTruck z Kielc. Tę ofertę wybrano jako najkorzystniejszą. Samorząd planował przeznaczyć na realizację zamówienia 1 mln 150 tys. złotych (w tym 600 tys. zł z własnego budżetu).

Dzikowiecki urząd musiał jednak dopłacić do zakupu 50 tysięcy złotych, bowiem o tyle wykonawca podwyższył cenę za wykonanie zamówienia. Pozostałą część pieniędzy na zakup wozu jednostka otrzymała z MSWiA oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowcu w 2021 roku wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych w sumie 15 razy. Rok wcześniej na ich koncie widniało 27 wyjazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy