Reklama

Policyjna mapa zagrożeń. Co zgłaszali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w ostatnim czasie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum Korso Kolbuszowskie

Policyjna mapa zagrożeń. Co zgłaszali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w ostatnim czasie? - Zdjęcie główne

Wśród zgłoszeń na krajowej mapie zagrożeń króluje przekraczanie prędkości. Co jeszcze zgłaszali mieszkańcy? | foto Fot. Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jakie zagrożenia zgłaszali mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego na krajową mapę zagrożeń w okresie od 30 maja do 5 czerwca? Sprawdzamy.

W trakcie weryfikacji przez policjantów znajduje się obecnie spożywanie alkoholu przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej i Kupnie, a także akty wandalizmu w Raniżowie na ul. Rzeszowskiej (chodzi o napisy na budynku). Te zgłoszenia wpłynęły 3 i 5 czerwca.

Ciężka noga kierowców

Mundurowi najczęściej potwierdzali przekraczanie dozwolonej prędkości. Takie zgłoszenie dotyczyły Kolbuszowej (ul. Narutowicza - dwa zgłoszenia), Nowej Wsi, Raniżowie (DW 875 i ul. Grunwaldzka). Na krajowej mapie zagrożeń pojawiły się również informacje o niewłaściwej infrastrukturze drogowej w Raniżowie (ul. Wolska). Doszło tam do uszkodzenia słupków przy znaku drogowym. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i skierowali pismo do powiatowego zarządu dróg.

Źle parkują?

Policjanci nie potwierdzili natomiast nieprawidłowego parkowania w Siedlance oraz takiego samego zgłoszenia, które dotyczyło ul. Handlowej w Kolbuszowej. 

Nie potwierdziło się również spożywanie alkoholu przy ul. Wolskiej w mieście nad Nilem oraz dzikie wysypisko śmieci w Siedlance. Mieszkańcy nanieśli te zagrożenia na mapę odpowiednio: 31 maja, 2 i 3 czerwca.

Szybko i anonimowo

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.


Aby wejść na KMZB, kliknij w powyższą grafikę

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy