Reklama

Nowy odbiorca odpadów w gminie Niwiska. Czy cena za śmieci się zmieni?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Nowy odbiorca odpadów w gminie Niwiska. Czy cena za śmieci się zmieni? - Zdjęcie główne

Gmina wybrała nowego odbiorcę odpadów na 2022 rok. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd Gminy w Niwiska już wybrał nowego odbiorcę śmieci w 2022 roku. Czy mieszkańcy w nowym roku zapłacą więcej?

Gmina ogłosiła przetarg na świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych. Nowy odbiorca ma zająć się także odbiorem i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niwiskach. 

Urząd zaplanował, że na sfinansowanie tego zadania przeznaczy 840 tys. zł. Swoją ofertę przesłało dwie firmy. Bioselekt z Rakowa wycenił usługę na 785 tys. zł. Dezako z Dębicy zaproponowało 912 950 zł. 

Z racji przedstawienia przez Bioselekt najkorzystniejszej oferty i spełnienia wszystkich wymaganych warunków udziału w postępowaniu to właśnie z tym przedsiębiorstwem urząd w Niwiskach podpisze umowę na odbiór odpadów w 2022 roku. 

Stawki opłaty na odbiór odpadów w nowym roku nie ulegną zmianie.

- Obecna firma będzie zbierać kosze (które są własnością firmy, przyp. red.) przy ostatnim odbiorze w grudniu, a nowy usługodawca podstawi kosze do końca grudnia - informuje Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. - Nie zachodzi potrzeba składania nowych deklaracji

- dodaje. 

W poprzednim 2020 roku urząd, ogłaszając przetarg na odbiór odpadów, zaplanował przeznaczyć 836 852 zł. Wtedy to zgłosiły się dwie firmy. Pierwsza z nich, przedsiębiorstwo Zieliński z Rakowa, zaproponowała 978 096,60 zł. Dezako z Dębicy wyliczył, że podejmie się tego zadania za 752 461,05 zł. Przez 2021 rok odbiorcą odpadów, wybranym przez gminę, jest firma Dezako. 

- CENY ZA ŚMIECI -
Miesięczna stawka za odpady segregowane wynosi:

-od 1 osoby: 18 zł bez kompostownika, 15 zł z kompostownikiem

-od 2 osób: 36 zł (2 x 18 zł) bez kompostownika, 30 zł z kompostownikiem

-od 3 osób: 54 zł (3 x 18 zł) bez kompostownika, 45 zł z kompostownikiem

-od 4 osób: 72 zł (4 x 18 zł) bez kompostownika, 60 zł z kompostownikiem

-od 5 osób: 80 zł (5 x 16 zł) bez kompostownika, 68 zł z kompostownikiem

-od 6 osób: 90 zł (6 x 15 zł) bez kompostownika, 78 zł z kompostownikiem

-od 7 osób: 98 zł (7 x 14 zł) bez kompostownika, 86,00 zł z kompostownikiem

-od 8 osób i więcej: 88 zł (8 x 11 zł) bez kompostownika, 76 zł (88 zł – 12 zł) z kompostownikiem i tak dalej. (9 x 11 zł).

Zwolnienie z tyłu posiadania kompostownika wynosi 3 zł (od osoby) od czwartej i kolejnych osób zwolnienie wynosi jedną stawkę 12 zł.

Obowiązkiem mieszkańców gminy Niwiska jest segregacja odpadów - nie ma możliwości niesegregowania. Natomiast jeżeli ktoś by nie segregował, zostaje na mieszkańca nałożona czterokrotność opłaty ustalona w drodze decyzji administracyjnej i wynosi miesięcznie od mieszkańca odpowiednio:

- 72 zł, gdy daną nieruchomość zamieszkuje do 4 osób,

- 64 zł, gdy daną nieruchomość zamieszkuje 5 osób,

- 60 zł, gdy daną nieruchomość zamieszkuje 6 osób,

- 56 zł, gdy daną nieruchomość zamieszkuje 7 osób,

- 44 zł, gdy daną nieruchomość zamieszkuje 8 osób i więcej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy