Reklama

Nowe proponowane stawki za śmieci w gminie Cmolas. Sprawdź ile zapłacisz

Opublikowano: wt, 28 kwi 2020 12:30
Autor:

Nowe proponowane stawki za śmieci w gminie Cmolas. Sprawdź ile zapłacisz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odbiorem i wywozem śmieci od mieszkańców gminy Cmolas w dalszym ciągu zajmować się będzie firma "Zieliński". Jednak za znacznie wyższą kwotę niż dotychczas.

Przypomnijmy, że firma ta miała zająć się odbiorem śmieci do końca 2020 roku. Przedsiębiorca wypowiedział jednak umowę gminie, a ta musiała ponownie ogłosić przetarg na to zadanie.

Cmolaski urząd poszukiwał nowej firmy, która zajęłaby się odbiorem odpadów od mieszkańców przez prawie dwa najbliższe lata. Do przetargu ponownie stanęła firma "Zieliński", z tym że zaproponowała, że zajmie się usługą za ponad 1,5 miliona złotych, a nie jak dotychczas za 850 tys. zł. Gmina nie miała zabezpieczone nawet połowy kwoty, jaką zaproponował oferent. Chciała przeznaczyć na to zadanie ponad 680 tys. zł.

Z uwagi jednak, że przedsiębiorstwo to zaproponowało najniższą kwotę, gmina wybrała je na wykonawcę. Jakie stawki będą obowiązywać zatem mieszkańców gminy Cmolas? Tym mają zająć się radni na najbliższej sesji.

Jak informuje Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, sesja, na której radni podejmą tę decyzję, odbędzie się we wtorek, 28 kwietnia o godz. 15.30 i będzie transmitowana online. 

Na stronie cmolas.esesja.pl pojawił się porządek obrad, a w nim uchwała z proponowanymi stawkami za śmieci.

Treść uchwały:

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2020 roku w wysokości:

1) 18,00 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

2) 5,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Określa  się  miesięczną  stawkę  opłaty  podwyższonej  za  gospodarowanie  odpadami  komunalnymi,  jeżeli właściciel  nieruchomości  nie  wypełnia  obowiązku  zbierania  odpadów  komunalnych  w  sposób  selektywny, w wysokości:

1) 36,00 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

2) 10,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w 2021 roku w wysokości:

1) 16,00 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

2) 5,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Określa się  miesięczną  stawkę  opłaty  podwyższonej  za  gospodarowanie  odpadami  komunalnymi, jeżeli właściciel  nieruchomości  nie  wypełnia  obowiązku  zbierania  odpadów  komunalnych  w  sposób  selektywny, w wysokości:

1) 32,00 zł od mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje do pięciu mieszkańców włącznie,

2) 10,00 zł od szóstego i każdego kolejnego mieszkańca, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż pięciu mieszkańców.

Zwalnia  się  w  części  z  opłaty  za  gospodarowanie  odpadami  komunalnymi właścicieli  nieruchomości zabudowanych  budynkami  mieszkalnymi  jednorodzinnymi  kompostujących  bioodpady  stanowiące  odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.

Zwolnienie, o którym mowa wynosi miesięcznie kwotę stanowiącą iloczyn kwoty 2,00 zł liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość, nie więcej jednak niż 10,00 zł.

Za takimi stawkami radni będą głosować na wtorkowej sesji.

Dotychczasowe stawki, które mają ulec zmianie od 1 czerwca:
Za zbieranie w sposób selektywny:
od 1 osoby – 7 zł
od 2 osób – 14 zł
od 3 osób – 21 zł
od 4 osób – 28 zł
od 5 i więcej osób – 35 zł
Za zbieranie w sposób nieselektywny:
od 1 osoby – 28 zł
od 2 osób – 56 zł
od 3 osób – 84 zł
od 4 osób – 112 zł
od 5 i więcej osób – 140 zł
Stawki obowiązują od początku 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    krajan

    To ponad 100% podwyżki a może by tak 100% podnieść płace minimalne bo skąd ludzie mają na takie drogie opłaty brać pieniądze? PISo śmieci.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Lukas

    Podziękujmy Panu Wójtowi.Skoro zerwali umowę to powinni zapłacić karę,ale po co.Wojt postanowił inaczej.Śmierdi tu jakimś układem,ale od tego są służby. Które niebaem zapukają do Lukas drugie jakim prawem mieszkańcy gminy którzy już zapłacili za cały rok z góry maj dopłacać do śmieci?Tu zawiodła gmina,(Wójt i radni),to niech gmina dopłaci