Reklama

Niwiska. Znów się spotkali aby powspominać szkolne czasy

Opublikowano:
Autor:

Niwiska. Znów się spotkali aby powspominać szkolne czasy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - To było już nasze trzecie spotkanie. Przy pierwszym towarzyszyły ogromne emocje, kiedy zobaczyliśmy kolegów i koleżanki po 35 latach. W niedzielę witaliśmy się jak dobrzy znajomi - mówiła nam Cecylia Lubach, jedna z absolwentek.

W spotkaniu udział wzięły dwie nauczycielki, które uczyły rocznik, Janina Wójtowicz-Przywara i Helena Stręk (Babiarz). - Były łzy, profesorki były bardzo wzruszone, że po ponad 40 latach pamiętaliśmy o nich - dowiadujemy się z rozmowy. 

Spotkanie odbyło się w budynku starej szkoły, który wywołał duże emocje - Czas się dla nas cofnął, znów byliśmy w tej samej klasie - mówi nasza rozmówczyni - Wszystkie kąty przywoływały wspomnienia. Powitania były cudowne, rzucaliśmy się sobie na szyję - wspomina Cecylia i dodaje - Dziewczyny wspominały czasy komuny i rygoru, ale wszystko z humorem. Zabrakło kilku osób, które nie mogły do nas dojechać lub mieszkają za granicami kraju, ale mam nadzieję, że przy następnym spotkaniu będziemy w komplecie.

Był też czas na sentymenty, wspomnienia kto się w kim podkochiwał. - Mamy naszą klasową parę, pierwsza miłość, która utrzymała się przez tyle lat - zdradziła nam pani Lubach.

Było już spotkanie przy ognisku i na 35-lecie ukończenia szkoły, ale jak podkreśla nasza rozmówczyni za każdym razem emocje, które towarzyszą przy zjeździe, są bardzo duże. Kolejne spotkanie za 5 lat - Wszyscy zadeklarowali, że będą - podsumowała Cecylia Lubach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE