Reklama

Niedziela Zmartwychwstania. Procesje rezurekcyjne w powiecie kolbuszowskim [ZDJĘCIA-WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Procesje rezurekcyjne licznie zgromadziły mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Dzisiaj (17 kwietnia) obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Kapłani wraz z ministrantami i wiernymi przeszli wokół kościoła niosąc figurę Zmartwychwstałego oraz Najświętszy Sakrament.

Ta radosna nowina dobiega dzisiaj z każdej świątyni. Wesoły nam dzień dziś nastał - śpiewamy wszyscy, bo Pan zmartwychwstał. Najważniejszą uroczystość kościoła nazywamy Wielkanocą, ponieważ cud zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dokonał się o świcie. 

Mieszkańcy w każdej z miejscowości powiatu kolbuszowskiego całymi rodzinami uczestniczyli w uroczystej procesji wokół kościoła.  Uroczystość ta jest pierwszym i najdawniejszym świętem w kościele. 

Msza rezurekcyjna, po raz pierwszy od rozpoczęcia Wielkiego Postu, rozpoczyna się od zaśpiewania hymnu Alleluja. W czasie procesji niesiona jest hostia w monstrancji, krzyż, który ozdobiony jest czerwoną stułą oraz figura Jezusa Zmartwychwstałego. Wierni, którzy biorą udział w procesji rezurekcyjnej, w akompaniamencie pieśni sławiących Zmartwychwstanie Jezusa, trzykrotnie obchodzą kościół. Po procesji rozpoczyna się msza święta. 

Zobacz galerię zdjęć z dzisiejszych porannych uroczystości w parafiach powiatu kolbuszowskiego. 

Po zakończonej mszy świętej wierni udali się do swoich domów, aby razem z najbliższymi zjeść wielkanocne śniadanie. 

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest najważniejszym świętem w kościele. 

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Zmartwychwstanie stanowi przede wszystkim potwierdzenie tego wszystkiego, co sam Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem" (nr 651). "Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara" (1 Kor 15, 14).

 

Autor: FB KGW w Mazurach "Mazurzanie"

 

Autor: FB KGW w Mazurach "Mazurzanie"

 

Autor: Mariusz Wołosz

Autor: Mariusz Wołosz

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy