Reklama

Nie chcą płacić na swoje dzieci. Dłużnik z gminy Cmolas to prawdziwy rekordzista

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Nie chcą płacić na swoje dzieci. Dłużnik z gminy Cmolas to prawdziwy rekordzista - Zdjęcie główne

Jak wynika z danych, częściej od płacenia alimentów uchylają się mężczyźni. | foto pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uchylają się od płacenia, a długi rosną. Ośrodek Pomocy Społecznej w Cmolasie poinformował o dłużnikach alimentacyjnych, którzy nie płacą zasądzonych alimentów. Nie zaskoczy fakt, że w tej dziedzinie przeważają mężczyźni, choć zdarzają się również kobiety.

Jakie kary mogą czekać na dłużników? Może to być kary grzywny bądź kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Zazwyczaj sąd wymierza karę około roku pozbawienia wolności. Należy jednak podkreślić, że pomimo odsiadki taka osoba nadal powinna zapłacić zaległą kwotę przysługującą z tytułu alimentów.

Poniżej przedstawiamy dane z gminy Cmolas dotyczące dłużników.

  • Na terenie gminy Cmolas zamieszkuje 14 dłużników alimentacyjnych. - Natomiast w stosunku do 20 dłużników, którzy nie zamieszkują na terenie naszej gminy, zostały wystosowane wnioski do organu właściwego dłużnika o podjęcie działań - wyjaśnia cmolaski ośrodek pomocy. 
  • Łączne zadłużenie z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego na dzień 30 czerwca 2022 r. wynosi 974 217,33 zł, plus ustawowe odsetki w kwocie 417 189,15 zł, co daje łączną kwotę 1 391 406,48 zł.
  • Na koniec czerwca największe zadłużenie dłużnika alimentacyjnego z tytułu niewywiązywania się z obowiązku alimentacyjnego wynosi 134 147,28 zł. Do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na koniec czerwca 2022 r. uprawnionych było 21 osób.
  • W 2021 r. wypłacono świadczenia z funduszu alimentacyjnego w łącznej kwocie 86 746,19 zł.
  • W 2021 dłużnicy alimentacyjni dokonali wpłat na kwotę 52 900,84 zł tytułem zwrotu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
  • W 2022 r. nie były kierowane wnioski o ściganie za przestępstwo określone w art. 209 Kodeksu karnego (uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego) oraz do starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy