Reklama

Nazwanie rond i duże kredyty. Czym jeszcze zajmą się radni miejscy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Nazwanie rond i duże kredyty. Czym jeszcze zajmą się radni miejscy? - Zdjęcie główne

Radni miejscy będą obradować w czwartek (25 marca). | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W czwartek, 25 marca, odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Samorządowcy będą obradować w budynku Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej. Rozpoczęcie o godz. 13.

W proponowanym porządku czwartkowych obrad znalazły się 24 punkty. Samorządowcy m.in. wezmą na tapetę działalność kolbuszowskiego basenu, gospodarkę odpadami w gminie czy zmiany w budżecie. 


ZOBACZ TAKŻE: Zmarli w powiecie kolbuszowskim w 2020 roku


W programie sesji znalazły się także uchwały dotyczące m.in. zaciągnięcia blisko 5 mln złotych kredytu na spłatę wcześniejszych kredytów i pożyczek oraz pożyczeniu w banku 6,5 mln zł na pokrycie planowanego deficytu.

Samorządowcy będą także decydować o tym, jak nazwać dwa bezimienne ronda

 

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad sesji.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 4. Informacja o wydanych zarządzeniach burmistrza Kolbuszowej w okresie między sesjami.
 5. Informacja z funkcjonowania krytej pływalni „Fregata” w Kolbuszowej w 2020 roku.
 6. Informacja na temat gospodarki odpadami w gminie Kolbuszowa.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie MiG Kolbuszowa na 2021 rok.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego w roku 202.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w banku wyłonionym w drodze przetargu na finansowanie planowanego deficytu budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w banku wyłonionym w drodze przetargu na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kolbuszowa.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji projektu pn. „Dzienny Dom Pobytu Seniora”  w ramach konkursu nr RPPK.08.03.00-IP.01-18-050/20 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna Działanie 8.3  Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kolbuszowa w 2021 r."
 14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste w trybie przetargowym niezabudowanych nieruchomości gruntowych stanowiących własność gminy Kolbuszowa położonych w Kolbuszowej przy ulicy Brzozowej.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej, własności gminy Kolbuszowa położonej w Widełce (działka nr 1353/4).
 16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej, własności gminy Kolbuszowa położonej w Widełce (działka nr 3300/139).
 17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej, własności gminy Kolbuszowa położonej w Widełce (działka nr 2381/2).
 18. Podjęcie uchwały wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej, własności gminy Kolbuszowa, położonej w Kolbuszowej przy ulicy Jana Matejki.
 19. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie przetargowym nieruchomości gruntowej, własności gminy Kolbuszowa położonej w Widełce (działka nr 1353/6).
 20. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie na rzecz gminy Kolbuszowa od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie udziału w niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Widełce wchodzącej w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z przeznaczeniem pod drogę gminną.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny na rzecz Powiatu Kolbuszowskiego niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Weryni stanowiącej własność gminy Kolbuszowa.
 22. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy "Rondo Plöermel" dla ronda zlokalizowanego w miejscowości Kolbuszowa Dolna przy ulicy Leśnej.
 23. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy "Rondo im. Mieczysława Maziarza" dla ronda zlokalizowanego w miejscowości Kolbuszowa Górna przy ulicy Sędziszowskiej.
 24. Sprawy różne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy