Reklama

Gmina Kolbuszowa. Radni nazwali dwa ronda [ZDJĘCIA - MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy z gminy Kolbuszowa zajęli się tematem nadania nazw dwóm kolejnym rondom położonym na terenie gminy. Chodzi o obiekty drogowe zlokalizowane w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej oraz w Kolbuszowej Dolnej przy ul. Leśnej. Co ustalili?

W czwartek (25 marca) Rada Miejska w Kolbuszowej, pochyliła się nad nazwami dla rond w gminie Kolbuszowa. 

ZOBACZ TAKŻE: Ulica Handlowa w Kolbuszowej. Wybrano wykonawcę

Dla ronda, które zlokalizowane jest w Kolbuszowej Dolnej, przy ul. Leśnej (krzyżówka, która biegnie do nowej obwodnicy i prowadzi do Dzikowca), samorządowcy postanowili nadać nazwę Plöermel. Podczas głosowania, od głosu wstrzymał się tylko radny Michał Karkut, żaden z samorządowców nie był przeciw. 

Druga uchwała dotyczy ronda, które zlokalizowane jest w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej.

- Rondo im. Mieczysława Maziarz, taka nazwa została zaproponowana przez komisję

- powiedział Tadeusz Serafin, kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami w kolbuszowskim magistracie. Podczas głosowania oprócz rajcy Michała Karkuty, samorządowcy podnieśli rękę na znak zgody z przedstawioną treścią uchwały.

 - Nadanie nazwy Rondo im. Mieczysława Maziarza, stanowić będzie wyraz wdzięczności mieszkańców miasta i gminy Kolbuszowa oraz całego powiatu kolbuszowskiego, dla tak wybitnej i cenionej osoby, jaką był doktor Mieczysław Maziarz

- czytamy w uzasadnieniu. 

Przypomnijmy, że pomysł nazwania rond przedstawiła Grażyna Halat, radna i zarazem sołtys Kolbuszowej Dolnej. Zrobiła to podczas styczniowego posiedzenia komisji mandatowo-regulaminowej.

Kiedy nazwy zaczną obowiązywać? Stanie się to faktem, po upływie 14 dni od ogłoszenia wspomnianej uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. 

Imię Mieczysława Maziarza, zmarłego w 2020 roku samorządowca, ordynatora kolbuszowskiego oddziału nefrologii, będzie nosić rondo przy ul. Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej.

W przypadku drugiego ronda, położonego w Kolbuszowej Dolnej przy ul. Leśnej, urzędnicy wcześniej wystąpili z prośbą o opinię dotyczącej zaproponowanej przez radną Halat nazwy. Swoją prośbę skierowali do Kolbuszowskiego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą "Kolbuszowa bez granic".

 

Przypomnijmy, że na terenie gminy Kolbuszowa nazwane mamy następujące ronda:

  • Józefa Karola Lubomirskiego (ul. Rzeszowska w Kolbuszowej)
  • ktp. Józefa Batorego (ul. Tarnobrzeska w Kolbuszowej Dolnej)
  • Stanisława Mazana (ul. Mielecka w Kolbuszowej Dolnej)
  • Pogodne rondo im. Władysława Pogody (DK 9 w Kolbuszowej Górnej)
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy