Reklama

Reklama

Gmina Kolbuszowa. Radni nazwali dwa ronda [ZDJĘCIA - MAPA]

Opublikowano: 29 marca 2021 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy z gminy Kolbuszowa zajęli się tematem nadania nazw dwóm kolejnym rondom położonym na terenie gminy. Chodzi o obiekty drogowe zlokalizowane w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej oraz w Kolbuszowej Dolnej przy ul. Leśnej. Co ustalili?

W czwartek (25 marca) Rada Miejska w Kolbuszowej, pochyliła się nad nazwami dla rond w gminie Kolbuszowa. 

ZOBACZ TAKŻE: Ulica Handlowa w Kolbuszowej. Wybrano wykonawcę

Dla ronda, które zlokalizowane jest w Kolbuszowej Dolnej, przy ul. Leśnej (krzyżówka, która biegnie do nowej obwodnicy i prowadzi do Dzikowca), samorządowcy postanowili nadać nazwę Plöermel. Podczas głosowania, od głosu wstrzymał się tylko radny Michał Karkut, żaden z samorządowców nie był przeciw. 

Druga uchwała dotyczy ronda, które zlokalizowane jest w Kolbuszowej Górnej przy ul. Sędziszowskiej.

- Rondo im. Mieczysława Maziarz, taka nazwa została zaproponowana przez komisję

- powiedział Tadeusz Serafin, kierownik referatu rolnictwa i gospodarki gruntami w kolbuszowskim magistracie. Podczas głosowania oprócz rajcy Michała Karkuty, samorządowcy podnieśli rękę na znak zgody z przedstawioną treścią uchwały.

 - Nadanie nazwy Rondo im. Mieczysława Maziarza, stanowić będzie wyraz wdzięczności mieszkańców miasta i gminy Kolbuszowa oraz całego powiatu kolbuszowskiego, dla tak wybitnej i cenionej osoby, jaką był doktor Mieczysław Maziarz

- czytamy w uzasadnieniu. 

Przypomnijmy, że pomysł nazwania rond przedstawiła Grażyna Halat, radna i zarazem sołtys Kolbuszowej Dolnej. Zrobiła to podczas styczniowego posiedzenia komisji mandatowo-regulaminowej.

Kiedy nazwy zaczną obowiązywać? Stanie się to faktem, po upływie 14 dni od ogłoszenia wspomnianej uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. 

Imię Mieczysława Maziarza, zmarłego w 2020 roku samorządowca, ordynatora kolbuszowskiego oddziału nefrologii, będzie nosić rondo przy ul. Sędziszowskiej w Kolbuszowej Górnej.

W przypadku drugiego ronda, położonego w Kolbuszowej Dolnej przy ul. Leśnej, urzędnicy wcześniej wystąpili z prośbą o opinię dotyczącej zaproponowanej przez radną Halat nazwy. Swoją prośbę skierowali do Kolbuszowskiego Stowarzyszenia Współpracy z Zagranicą "Kolbuszowa bez granic".

 

Przypomnijmy, że na terenie gminy Kolbuszowa nazwane mamy następujące ronda:

 • Józefa Karola Lubomirskiego (ul. Rzeszowska w Kolbuszowej)
 • ktp. Józefa Batorego (ul. Tarnobrzeska w Kolbuszowej Dolnej)
 • Stanisława Mazana (ul. Mielecka w Kolbuszowej Dolnej)
 • Pogodne rondo im. Władysława Pogody (DK 9 w Kolbuszowej Górnej)

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

  A.

  Akurat tu Karkut miał rację i odwagę, prawie każdy radny by tak się zachował ale to mała mieścina i pewnie nie wypada. Może jeszcze zmieńcie nazwę z Kolbuszowa na Maziarzowa, żeby uczcić gościa który pracował jako lekarz bo był lekarzem.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Adam

  Następne rondo niech będzie im.Michnika

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Wyborca

  Już niedługo podziękujemy temu radnemu to jego ostatnia kadencja . Prawdopodobnie nie będzie robił sobie więcej wstydu i nie bedzie kandydował więcej ...

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -4

  Hrabia

  Mr. M.Karkutowi ta nazwa mogła się nie podobać, gust to cecha indywidualna każdy ma inny. To że jednym się podoba to nie znaczy że wszystkim ma się też podobać, logiczne chyba?

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -2

  podkur.....

  Pan kakrut popisał sie swoją ,,mądrością'' i nie warto go wspominać. Zostawić tego kogoś w sromotnym zapomnieniu ...

  • 4 miesiące temu | ocena +7 / -5

   Marian

   Ręki mu więcej nie podam ...