Reklama

Narodowe Czytanie „Wesela” na Rynku w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Narodowe Czytanie „Wesela” na Rynku w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na Rynek w Kolbuszowej w dniu 2 września br. w związku z organizowaną w tym roku VI edycją Narodowego Czytania. Jest to ogólnopolska akcja głośnego czytania najwybitniejszych dzieł polskiej literatury objęta patronatem Pary Prezydenckiej.

W ubiegłym roku czytaliśmy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. W tym roku w drodze głosowania „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017.

Wspólne czytanie
W powiecie kolbuszowskim wspólne czytanie rozpocznie się o godz. 10:00. Otworzy je Poseł RP Zbigniew Chmielowiec. Po nim usłyszymy m. in. Starostę Kolbuszowskiego Józefa Kardysia, Wicestarostę Wojciecha Cebulę, Przewodniczącego Rady Powiatu Mieczysława Burka, Sekretarza Powiatu Stanisława Steca. 

W akcji uczestniczyć będą oprócz włodarzy powiatu kolbuszowskiego, władze gminy Kolbuszowa, dyrektorzy szkół i  placówek, przedstawiciele instytucji kultury, członkowie RTK oraz bibliotekarze.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE