Reklama

Najnowocześniejszy angiograf trafił do szpitala w Mielcu. Skorzystają z niego również pacjenci z naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Najnowocześniejszy angiograf trafił do szpitala w Mielcu. Skorzystają z niego również pacjenci z naszego powiatu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przy pomocy aparatury leczone będą także serca mieszkańców naszego powiatu.

Angiograf "Siemens Artis One", bo o nim właśnie mowa, to najwyższej klasy sprzęt do obrazowania medycznego, który dotychczas pojawił się jedynie w dwóch szpitalach w Polsce – w Poznaniu oraz Opolu. Oznacza to, że mielecka kardiologia jest jedną z trzech w kraju i jedyną na Podkarpaciu, która może pochwalić się tak zaawansowaną aparaturą. Kilka dni temu odbył się pierwszy zaplanowany zabieg przy użyciu nowego sprzętu. Trwał prawie pół godziny i zakończył się sukcesem.

Mielecka kardiologia rocznie przyjmuje około 1500 pacjentów z całego regionu. Najwięcej trafia tu mieszkańców z powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego. Sprzęt, który od kilku dni znajduje się w sali operacyjnej mieleckiego PAKS-u, to ogromny przełom w dziedzinie leczenia interwencyjnego. Tutejsi lekarze do tej pory pracowali na dziesięcioletnim już angiografie.

 - Aparat, który kupiliśmy, jest wyjątkowo nowoczesny. Obraz, który widzi lekarz za pomocą tego urządzenia, jest niezwykle precyzyjny. W porównaniu z poprzednim aparatem jest to przepaść pod względem jakości, rozdzielczości i również pod względem dawki promieniowania. To urządzenie stosuje jedno z najniższych dawek promieniowania rentgenowskiego - komentuje Marek Rojek, koordynator ds. inwestycji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE