Reklama

Na obwodnicy Nowej Dęby może skorzystać Majdan Królewski. Jutro spotkanie w tej sprawie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J.Serafin

Na obwodnicy Nowej Dęby może skorzystać Majdan Królewski. Jutro spotkanie w tej sprawie!  - Zdjęcie główne

W trzech wariantach obwodnica zaczynałaby się przed Nową Dębą (od strony Tarnobrzega), a jej koniec zlokalizowany byłby w Komorowie przy skrzyżowaniu DK9 z drogą powiatową w kierunku Ostrów Tuszowskich. | foto J.Serafin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na dziewięć wariantów planowanej obwodnicy Nowej Dęby cztery z nich dotyczą Majdanu Królewskiego. Niebawem odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie przebiegu nowej drogi.

Obwodnica Nowej Dęby jest jedną z ośmiu podkarpackich inwestycji realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Jej zadaniem będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Nowej Dęby i być może z Majdanu Królewskiego. Wszystko zależy od tego, który wariant jej przebiegu zostanie zatwierdzony. 

Projektanci przygotowali już dziewięć wariantów nowej drogi. Najkrótszy z nich ma ok. 7 km. Najdłuższy - 17,1 km. Osiem z nich przebiega po zachodniej stronie Nowej Dęby/Majdanu Królewskiego (jadąc w kierunku Rzeszowa po prawej stronie DK9), a tylko jeden po stronie wschodniej (przebiega on przez teren poligonu). 

 Szczegółowy przebieg każdego z nich projektanci mają przedstawić podczas dwóch spotkań, które zaplanowano na wtorek (21 września). Pierwsze z nich, dla mieszkańców gminy Majdan Królewski, odbędzie się w majdańskim urzędzie gminy o godz. 12 (sala 106). Z kolei o godz. 17 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami gminy Nowa Dęba w nowodębskim Samorządowym Ośrodku Kultury. 

Sprawdź: 

Uwagi i wnioski

W trakcie zorganizowanych we wtorek konsultacji mieszkańcy i instytucje będą mogli osobiście zgłaszać uwagi, wnioski i zastrzeżenia do przedstawionych wariantów przebiegu obwodnicy.

Będzie również możliwość zrobić to na piśmie na specjalnym formularzu. Taki drug będzie rozdawany podczas spotkania. Można go będzie także pobrać ze strony urzędu czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

- Podpisane formularze zgłaszania uwag, dotyczące przedsięwzięcia, należy przesyłać w terminie 14 dni od daty spotkania informacyjnego pocztą na adres: WBP Drosystem Sp. z o.o., ul. Milicka 1, 51-127 Wrocław lub pocztą elektroniczną na adres: drosystem@drosystem.pl

- informują przedstawiciele GDDKiA.

Jak dodają dalej, przesłane opinie, podpisane i zaopatrzone w adres, zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych, środowiskowych i finansowych, będą uwzględnione.

Wariant 1 (obwodnica Nowej Dęby)

- Początek na skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale. Obwodnica prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby. Koniec obwodnicy przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką na Nisko. Długość - ok. 10,8 km.

Wariant 2 (obwodnica Nowej Dęby)

- Początek na skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale.  Trasa prowadzona jest po zachodniej stronie Nowej Dęby. Koniec obwodnicy przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką na Nisko. Droga prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Długość - ok. 9,5 km. 

Wariant 3 (obwodnica Nowej Dęby)

- Początek przy skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale.  Trasa prowadzona jest po zachodniej stronie Nowej Dęby. Koniec obwodnicy przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką na Nisko. Obwodnica prowadzona jest w całości poza obszarem Natura 2000. Długość - ok. 10,3 km.

Wariant 4 (obwodnica Nowej Dęby)

-  Początek przy skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale. Obwodnica prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby. Koniec obwodnicy przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką na Nisko. Długość - ok. 8,1 km. 

Wariant 5 (obwodnica Nowej Dęby)

- Początek przy skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby. Koniec nowej drogi przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką na Nisko. Obwodnica prowadzona jest w całości poza obszarem Natura 2000. Długość  - ok. 7 km.

Wariant 6 (obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego)

- Początek przy skrzyżowaniu DK9 z drogą na Stale. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Koniec nowej drogi wyznaczono w Komorowie przy skrzyżowaniu DK9 z drogą powiatową w kierunku Ostrów Tuszowskich. Długość - ok. 13,5 km.

Wariant 7 (obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego)

- Początek zlokalizowany jest w Nowej Dębie 250 metrów przed skrzyżowaniem z drogą na Stale. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Koniec nowej drogi wyznaczono w Komorowie przy skrzyżowaniu DK9 z drogą powiatową w kierunku Ostrów Tuszowskich. Długość - ok. 13,1 km.

Wariant 8 (obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego)

- Początek zlokalizowany jest w Nowej Dębie na DK9 przed miejscowością Jadachy. Trasa biegnie po zachodniej stronie Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego. Koniec wariantu zlokalizowany jest w Komorowie przy skrzyżowaniu DK9 z drogą powiatową w kierunku Ostrów Tuszowskich. Obwodnica prowadzona jest w części po obszarze Natura 2000. Długość - ok. 17,1 km.

Wariant 9 (obwodnica Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego)

- Początek zlokalizowany jest w Nowej Dębie przed skrzyżowaniem z drogą na Stale. Trasa prowadzona jest po wschodniej stronie Nowej Dęby i Majdanu Królewskiego m.in. przez poligon wojskowy i Poręby Dębskie. Koniec wariantu zlokalizowany jest na DK9 ok. 200 m za Komorowem. Długość - ok. 13,1 km.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy