Reklama

Reklama

Młodzi muzycy wzięli udział w pierwszej edycji Makroregionalnego Konkursu Waltornistów w Niwiskach [NASZ PATRONAT]

Opublikowano: sob, 28 kwi 2018 23:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Konkurs zorganizowała Szkoła Muzyczna I stopnia w Niwiskach.

Muzyczne popisy oceniało jury w składzie: Tomasz Bińkowski z Opery Narodowej w Warszawie, Paweł Cal z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Piotr Rysiewicz z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mielcu.

- W ramach konkursu przeprowadzone zostały, przez pana Tomasza Bińkowskiego, warsztaty waltorniowe pt. "Prawidłowy oddech i emisja dźwięku jako podstawa kształtowania barwy i artykulacji w grze na waltorni" - mówi Agnieszka Reguła - Skiba z placówki w Niwiskach.

Zanim młodzi muzycy usłyszeli werdykt i otrzymali nagrody, wspólnie z publicznością mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu jurorów wraz z towarzyszącymi im akompaniatorami i solistami: fortepian - Joanna Brzęś i sopran – Jadwiga Huber.


Laureaci konkursu

KATEGORIA I:
I miejsce: Krystian Łabędź, Tomasz Solak – Wadowice
II miejsce: Albert Klubek – Niwiska
III miejsce: Aleksandra Początek – Niwiska

KATEGORIA II:
I miejsce: Patrycja Kolis – Mielec
II miejsce: Oliwia Zuba - Niwiska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.