Reklama

Młode wychowanki Sokoła trzecie w turnieju Sparta Cup

Opublikowano:
Autor:

Młode wychowanki Sokoła trzecie w turnieju Sparta Cup - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzecie miejsce i tytuł najskuteczniejszej strzelczyni dla Sandry Cichockiej. To efekty walki młodziczek Sokoła Kolbuszowa Dolna w mocno obsadzonym I Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Sparta Cup, który odbył się w Biłgoraju.

Turniej odbył się 21 października. Najmłodszy zespół Sokoła walczył z zespołami z Lubelszczyzny i z województwa świętokrzyskiego. – Pojechaliśmy zdobyć cenne doświadczenie – zaznacza Michał Franczyk, trener młodych kolbuszowianek. 

W tych zmaganiach absolutnymi debiutantkami były Oliwia Kosiorowska, Zuzanna Wysowska (rocznik 2006) oraz najmłodsza w całym turnieju Klaudia Czachor (rocznik 2009). Turniej podzielony był na dwa etapy. W pierwszym drużyny grały po dwa mecze i w zależności od wyników, walczyły później w drugiej fazie o miejsca 1-3 lub 4-6.

 

 

W pierwszym spotkaniu nasze młodziczki rozgromiły drużynę KKP Unia Lublin 12:0 (bramki Sandra Cichocka 6, Aleksandra Pleban 2, Martyna Gielarowska 3, samobójcza). W drugim spotkaniu grały z najlepszą drużyną województwa świętokrzyskiego - KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. - Mocny fizycznie i technicznie przeciwnik dominował w grze, jednak nasze dziewczęta po świetnym meczu zremisowały 2:2 (obie bramki strzeliła Pleban) – zaznaczał Franczyk.

- W spotkaniach finałowych pierwszym przeciwnikiem była drużyna gospodarzy RWKS Sparta Biłgoraj (mistrz Lubelszczyzny), z którą nasze zawodniczki po wyrównanym meczu przegrały 0:1 – wspominał Franczyk. W drugim meczu decydującej fazy zawodniczki KSZO Ostrowiec pokonały nasz zespół 4:0. – Rywalki zasłużenie sięgnęły po złote medale – oceniał Franczyk. Druga była Sparta, a naszym pozostała radość z trzeciego miejsca. Czwarty był Dubler Opole Lubelskie, piąta Stal Stalowa Wola, a szósta Unia Lublin. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE