Reklama

Mieszkańcy oburzeni zamknięciem mostu w Ostrowach. Muszą nadrabiać kilkanaście kilometrów lub jechać po dziurach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Mieszkańcy oburzeni zamknięciem mostu w Ostrowach. Muszą nadrabiać kilkanaście kilometrów lub jechać po dziurach - Zdjęcie główne

Mieszkańcy są oburzeni zamknięciem mostu w Ostrowach. | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Ostrów Tuszowskich i Baranowskich są oburzeni tym, że przez remont mostu zostali niemal całkowicie odcięci. Żeby dojechać do Cmolasu, czy Kolbuszowej muszą nadrabiać kilkanaście kilometrów lub jechać żwirową, dziurową drogą przez Złota Górę.

Droga powiatowa w Ostrowach Baranowskich została zamknięta. Wszystko przez remont mostu. Utrudnienia mogą potrwać nawet przez kilka miesięcy. Obiekt znajduje się na drodze powiatowej w Ostrowach Baranowskich, na trakcie prowadzącym do Ostrów Tuszowskich i dalej do Przyłęka czy Mielca. Wielu mieszkańców, którzy dojeżdżali tamtędy do Mielca, musi kierować się na objazdy.

Lucyna Guściora, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej (ZDP), poinformowała, że ruch ciężkich samochodów zostanie przekierowany na Świerczów i dalej drogą wojewódzką nr 875 do Przyłęka i Mielca. Samochody osobowe także będą w głównej mierze korzystać z tego objazdu. Lokalni mieszkańcy, znający teren Jagodnika czy Ostrów, z pewnością będą korzystać z dróg lokalnych i gminnych, m.in., przez Złota Górę. 
Mapa z objazdami.

Lucyna Guściora poinformowała, że jednocześnie trwają remonty mostów w Widełce i Przedborzu. Tam również drogi zostały czasowo zamknięte i zorganizowane zostały objazdy.

Utrudnienia i prace planowo trwać mają do końca września. O remoncie przeczytasz także w artykule: Droga w Ostrowach Baranowskich zamknięta. Tędy nie dojedziesz do Mielca [MAPA - OBJAZDY]

- Zdajemy sobie jednak sprawę z utrudnień, z którymi borykają się mieszkańcy i kierowcy, dlatego będziemy starać się przyspieszyć pracę i jak najszybciej zakończyć remonty

- podkreśliła Lucyna Guściora. 

Mieszkańcy Ostrów oburzeni 

Mieszkańcy Ostrów Tuszowskich czy Baranowskich nie kryją swojego oburzenia, że Zarząd Dróg Powiatowych i kolbuszowskie starostwo nie zadbało o należyte objazdy. 

- Musimy jechać przez Przyłęk, albo tłuc się po dziurawej drodze przez Złotą Górę. Nadrabiamy kilkanaście kilometrów, żeby dostać się do miasta, czy urzędu w Cmolasie. Nikt o nas nie pomyślał

- skarżą się kierowcy. 

Ewelina Nowicka, radna z Ostrów Tuszowskich również przyznała, że to przez remont mostu powstał ogromny problem komunikacyjny. Wspomniała ona także, że przedstawiciele mieszkańców interweniowali w tej sprawie u Józefa Kardysia, starosty kolbuszowskiego. 

Mieszkańcy chcieli bowiem, aby zarządca drogi i wykonawca postarali się o tymczasową kładkę. 

- Przynajmniej, żeby zrobili przejście dla ludzi, tak żeby dostać się do ośrodka zdrowia i sklepu 

- mówią mieszkańcy. 

Radna Nowicka dodała także, że nie byłoby problemu, jeżeli droga na Złota Górę była wyasfaltowana. Dodała ona także, że wielokrotnie o to zabiegała. 

Ryszard Gaweł, również radny z Ostrów Tuszowskich nadmienił, że w sprawie dziurawej drogi przez Złotą Górę, która stała się aktualnie objazdem, interweniował w urzędzie gminy, aby ta poprawiła stan traktu. 

Mieszkańcy skarżą się również na to, że nie zostali wystarczająco wcześnie poinformowani o planowanym remoncie.

- Zostaliśmy zaskoczeni. Nikt wcześniej nas nie poinformował. Pojawiła się tylko krótka informacja na stronie starostwa. A starsi mieszkańcy, którzy nie korzystają z internetu, kompletnie nic nie wiedzieli. Wielu z nas dowiedziało się z gazety Korso Kolbuszowskie, że planują coś takiego

- mówią zirytowani mieszkańcy. 

Koszt remontu mostów

Szefowa ZDP w Kolbuszowej poinformowała dodatkowo, że pracami zajmuje się firma z Rzeszowa. Została ona wyłoniona w drodze przetargu, a remonty trzech mostów - w Ostrowach Baranowskich, Widełce i Przedborzu mają kosztować łącznie ponad 9,7 miliona złotych. 
Znacząca część pieniędzy na prace pochodzi z dofinansowania z Funduszu Polski Ład, które otrzymał powiat kolbuszowski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy