Reklama

Mieszkańcom na jednej z kolbuszowskich ulic z sufitu kapie woda

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcom na jednej z kolbuszowskich ulic z sufitu kapie woda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ulewne deszcze dały się we znaki większości mieszkańców naszego powiatu. Jedna z interwencji dotyczyła mieszkań przy ul. Kilińskiego. Mieszkańcy nie mogą uporać się z cieknącym dachem, który niszczy ich domy od środka.

Mieszkańcy z ul. Kilńskiego narzekają na zaniedbania ze strony gminy. - Są to mieszkania socjalne, jednak nikt z urzędu o nie nie dba - mówi mężczyzna. Niejednokrotnie zwracali się oni do burmistrza, jak i do lokalnych władz o pomoc. Jak wyjaśnia jeden z mieszkańców, remont miał być przeprowadzony już w zeszłym roku. Nikt nie potrafi odpowiedzieć im na pytanie, dlaczego tak długo to trwa. - Woda z przeciekającego dachu zalewa nasze mieszkania - mówi jeden z mieszkańców. - Tak się nie da funkcjonować - dodaje kobieta.

 

Są pieniądze

Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że remont dachu miał zostać rozpoczęty na początku maja. Ze względu na warunki atmosferyczne nie było to jednak możliwe. Na dachu znajduje się papa.

Gmina Kolbuszowa ma w swoim budżecie zaplanowane pieniądze na poprawienie pokrycia dachowego. W planach był również remont jednego budynku. 

 

Niski czynsz 

W obecnej chwili gminne budynki przy ul. Kilińskiego zamieszkuje 10 rodzin. Każda z nich ma ustalony czynsz w wysokości od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. 

Wszystkie domy mają wodę i kanalizację. Ze względu na to, że ogrzewanie jest wewnętrzne (piece), to czynsz nie jest tam taki duży, ponieważ nie dochodzą jeszcze opłaty za centralne ogrzewanie.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE