Reklama

Reklama

Majdan Królewski wyremontował 7 dróg. Inwestycje pochłonęły ponad 2 miliony

Opublikowano: 27 grudnia 2019 18:00
Autor:

Majdan Królewski wyremontował 7 dróg. Inwestycje pochłonęły ponad 2 miliony  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Majdan Królewski zakończyła zadanie inwestycyjne pn: "Budowa, przebudowa i rozbudowa dróg na terenie gminy Majdan Królewski".

W ramach tego zadania zostało wyremontowanych łącznie siedem dróg gminnych. Cztery z nich uległy rozbudowie, dwie zostały przebudowane, a jedna wybudowana. 

W Majdanie

Nowe nawierzchnie zyskały dwie drogi w Majdanie Królewskim: droga wewnętrzna Zbożowa i droga Osiedla Podlasek. W ramach prac na Zbożowej wykonano m.in.konieczne nasypy,  nawierzchnię pobocza z kruszywa łamanego oraz nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego.

Prace na drodze osiedla Podlasek polegały m.in. na wykonaniu nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, humusowaniu skarp i ich obsianie trawą oraz regulacji wysokości studzienek włazów i zaworów.

 Pozostałe sołectwa

W Krzątce rozbudowana została droga "Jasionka – Rębisze". Wykonano tam m.in. przepusty pod koroną drogi i przepusty pod zjazdami, umocnienie skarp płytami ażurowymi i kostką brukową. W ramach prac przebudowano i zabezpieczono również gazociąg.

Całkiem wybudowana została w Hucie Komorowskiej publiczna droga gminna wraz z odwodnieniem. 

W Komorowie wyremontowano odcinek "Skrzyżowanie – Janasówka" , a w Rusinowie - Stawisko - Gatka.

 W Brzostowej Górze remontu doczekała się natomiast droga relacji "Grabina - Brzostowa Góra".

Prace kosztowały 2 mln 674 tys. 143 zł. Zadanie wykonała firma Drokam z Piaseczna, która prace miała zakończyć zgodnie z umową do końca października. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.