Reklama

LEKKOATLETYKA. Nasza trójka na podium

Opublikowano:
Autor:

LEKKOATLETYKA. Nasza trójka na podium - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Monika Węgrzyn poprawiła swój rekord życiowy. Dobre wyniki zanotowali inni wychowankowie kolbuszowkiej Tiki -Taki w kolejnej biegowej imprezie w Rzeszowie.

5. Bieg o Puchar Pratt&Whitney odbył się w Rzeszowie w minioną sobotę (5 października). Głównej rywalizacji na 5 km towarzyszyły biegi młodzieżowe na 600 metrów. W zawodach wystartowała trójka reprezentantów kolbuszowskiej Tiki -Taki. - Wszyscy stanęli na podium – zaznaczał trener Bogdan Karkut. W biegu młodzieżowym (do 15 lat) drugie miejsce zajęła Amelia Chudzik. 

- Choć była dwa lata młodsza i słabsza fizycznie od rywalek, dzielnie z nimi walczyła, zajmując drugie miejsce tuż za czwartą zawodniczką ostatnich mistrzostwa Polski do 16 lat, Alicją Magdoń z Resovii – zaznaczał Karkut. Brat Amelki, Jakub Chudzik, nie miał większych problemów z wygraną wśród chłopców.

Bieg główny (5 km) miał bardzo mocną osadę z uwagi na liczny udział zawodników z Kenii oraz Ukrainy. Kolejny udany występ zanotowała Monika Węgrzyn. - Nasza zawodniczka miała prawo czuć się zmęczona, bo 6 dni  wcześniej zdobyła złoty medal w mistrzostwa Polski w biegu górskim, a dzień później biegała w zawodach szkolnych, ale pobiegła bardzo dobrze – zaznaczał jej trener. Monika o ponad 20 sekund poprawiła rekord życiowy na tym dystansie, uzyskując czas 19 minut 8 sekund. Dało to jej drugie miejsce wśród juniorek i czwarte wśród Polek w kategorii open.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE