Reklama

Lech Wałęsa pozostanie Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski

Opublikowano:
Autor:

Lech Wałęsa pozostanie Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Były prezydent Polski pozostanie Honorowym Obywatelem Gminy Majdan Królewski - taką decyzję podjęli podczas głosowania majdańscy radni. Dłużni samorządowcom nie pozostają mieszkańcy, który obiecują "policzek" w przyszłorocznych wyborach.

Przypomnijmy, że temat usunięcia byłego prezydenta Polski z listy Honorowych Obywateli Gminy Majdan Królewski ciągnie się od stycznia. Wniosek grupy mieszkańców  Majdanu Królewskiego wpłynął do urzędu gminy dokładnie 20 stycznia tego roku. Od tamtej pory temat pojawiał się kilka razy podczas obrad komisji oraz na sesji. Ostateczna decyzja zapadła jednak dopiero 21 listopada, podczas ostatniej sesji rady gminy. Jak głosowali radni?

Opinia negatywna
Uchwała w sprawie pozbawienia Wałęsy tytułu trafiła na ostatnie obrady po uzyskaniu pozytywnej opinii komisji rewizyjnej. Jej członkowie, którzy zebrali się między innymi w tej sprawie we wrześniu, zagłosowali w większości "za" (troje radnych było"za", a dwoje "przeciw").

Głos podczas listopadowej sesji zabrał przewodniczący rady gminy, który przypomniał samorządowcom, że temat zgłoszony przez grupę mieszkańców jest wałkowany od dłuższego czasu. - Temat ciągnie się praktycznie od początku roku, bo od złożenia wniosku przez mieszkańców. Był omawiany na komisjach, a wczoraj trafił na obrady komisji wspólnej - poinformował Waldemar Kamiński, szef majdańskiej rady gminy i dodał, że w przedsesyjnym głosowaniu nie znalazł jednak wśród radnych poparcia. - Ten projekt uchwały nie uzyskał pozytywnej opinii na obradach komisji wspólnej.

Tuż przed decydującym głosowaniem nikt z radnych głosu nie zabrał. "Za"pozbawieniem Lecha Wałęsy tytułu głosował na sesji tylko jeden radny, przeciw było pięć osób, a sześć wstrzymało się od głosu. - Stwierdzam, że uchwała została odrzucona - podsumował szef rady tuż po głosowaniu.

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE