Reklama

Korowód Świętych w Majdanie

Opublikowano:
Autor:

Korowód Świętych w Majdanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim, wspólnie z siostrą Teresą Dul i wychowawczynią Katarzyną Chmielowiec, powrócili do korzeni tradycji chrześcijańskiej. Dzieci przygotowały nietypową prezentację, czyli Korowód Świętych.

Kilkutygodniowe przygotowania owiane były tajemnicą, gdyż dzieci chciały zrobić wszystkim niespodziankę. Premiera odbyła się w kościele parafialnym, podczas mszy św., w niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych. Dzieci zaprezentowały licznie zebranym postaci świętych. Piękne i w szczegółach dopracowane stroje pomagały w rozpoznawaniu poszczególnych postaci.

W poniedziałek Korowód Świętych zawitał do szkoły. "Goście z Nieba" spotkali się ze wszystkimi uczniami. Święty Jacek częstował zgłodniałych pierogami, a Aniołki rozdawały nagrody i cukierki tym dzieciom, które prawidłowo odgadły jakiego świętego, z wybranych na tę okazję, prezentują rewelacyjni aktorzy z klasy piątej.

 

 


Wielu chętnych zgłaszało się do odpowiedzi, ale o trafne typy w niektórych przypadkach było trudno, szczególnie u dzieci młodszych. Ich nieudolne, ale szczere próby podania poprawnej odpowiedzi sprawiały, że atmosfera podczas tego "spotkania ze świętymi" była bardzo radosna.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE