Reklama

Kopcie i Płazówka bez dostępu do kanalizacji. Sołtys Antoni Puzio interweniuje. Co mówi wójt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kopcie i Płazówka bez dostępu do kanalizacji. Sołtys Antoni Puzio interweniuje. Co mówi wójt? - Zdjęcie główne

Brak dostępu do kanalizacji w części Kopci i Płazówce to zdaniem sołtysa poważny problem. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Część mieszkańców Płazówki i Kopci nie ma dostępu do gminnej sieci kanalizacyjnej. To zdaniem Antoniego Puzio, sołtysa Kopci, poważny problem, nad którym trzeba się pochylić.

Szef Kopci zwrócił uwagę na brak podłączenia do kanalizacji w Płazówce oraz części domów w Kopciach.

- Ta kanalizacja jest niekompletna. Płazówka nie jest zrobiona oraz przysiółek Górale i Podlesie (w Kopciach - przyp. red.). Jest mowa o rozbudowie oczyszczalni w Dzikowcu. U nas jest kanalizacja, jej główny ciąg, ale tamci ludzie nie mają, głowią się

- mówił w trakcie posiedzenia i dodał: - Prosiłbym, aby wziąć to pod uwagę, żeby były równe ciągi, żeby ludzie mogli się podłączyć i żeby to wszystko dobrze funkcjonowało.

Sołtys uważa bowiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie podłączenie domów do gminnej kanalizacji. Świetnym na to momentem ma być remont oczyszczalni.

Jego zdaniem przydomowe oczyszczalnie nie zdadzą egzaminu, a ludzie powinni mieć stałe podłączenie, by móc odprowadzać ścieki. - Byłby spokój. To rozwiązanie na lata - mówi w rozmowie z Korso.

Koncepcja w opracowaniu

Wójt odniósł się podczas obrad do tematu kanalizacji Kopcie-Płazówka. - Jesteśmy na takim etapie, że opracowujemy koncepcję budowy kanalizacji sanitarnej w Płazówce i Kopciach, we wszystkich przysiółkach - zapewnia Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec. 

- Ta kanalizacja, jeśli uda się przejść przez wszystkie prywatne działki, będzie podłączona do istniejącej kanalizacji w Kopciach, do pompowni przy moście i ścieki będą przetransportowane na oczyszczalnię ścieków w Spiach. Taki jest plan

- mówił włodarz i podsumował: - Być może uda się w najbliższych miesiącach zorganizować spotkanie, żeby można było ludziom przedstawić jakąś koncepcję. To wszystko jest do uzgodnienia.

Oczyszczalnia do remontu

Przypomnijmy, że oczyszczalnia ścieków w Nowym Dzikowcu przejdzie niemałą modernizację. Firma, która wygra przetarg, będzie miała półtora roku na realizację zadania.

Prace będą polegać na wykonaniu robót ziemnych i odwodnieniowych, budowlano-konstrukcyjnych, wszelkich instalacji, wyposażeniu obiektu w urządzenia technologiczne i armaturę, system sterowania i przekazu danych.

Aktualnie pracująca oczyszczalnia posiada maksymalną przepustowość wynoszącą 599 m3 na dobę. Te wartości po modernizacji mają się zwiększyć. Zdaniem wójta Józefa Tęczy ta wielomilionowa inwestycja jest najważniejszym celem do zrealizowania w 2023 roku. Pisaliśmy o tym w artykule: Odnowić i zwiększyć wydajność. Taki jest pomysł gminy wobec oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu. Ruszył przetarg

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy