Reklama

Odnowić i zwiększyć wydajność. Taki jest pomysł gminy wobec oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu. Ruszył przetarg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Autorzy @OpenStreetMap

Odnowić i zwiększyć wydajność. Taki jest pomysł gminy wobec oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu. Ruszył przetarg - Zdjęcie główne

Oczyszczalnia mieści się na działkach geodezyjnych o numerze 232/2 i 233/2 w Nowym Dzikowcu. | foto Autorzy @OpenStreetMap

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu przejdzie niemałą modernizację. Ogłoszono przetarg. Zwycięska firma będzie miała półtora roku na realizację zadania.

Zamówienie ma zostać zrealizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Pierwszy etap będzie polegał na stworzeniu dokumentacji projektowej, natomiast drugi na wykonaniu robót budowlanych na jej podstawie.

Będą one polegać na wykonaniu robót ziemnych i odwodnieniowych, budowlano-konstrukcyjnych, wszelkich instalacji, wyposażeniu obiektu w urządzenia technologiczne i armaturę, system sterowania i przekazu danych. Pracom będą towarzyszyć roboty drogowe oraz "makroniwelacja" terenu, czyli wyrównanie powierzchni terenu o bardzo dużej powierzchni.

Aktualnie pracująca oczyszczalnia posiada maksymalną przepustowość wynoszącą 599 m3/dobę. Te wartości po modernizacji mają się zwiększyć. Okres realizacji zamówienia jest bardzo długi i wynosi 548 dni, czyli półtora roku. Aby przystąpić do przetargu, konieczne będzie wniesienie przez zainteresowanego wykonawcę wadium w wysokości 40 tysięcy złotych. Termin składania ofert mija 3 marca o godz. 10.

Wykonawca będzie zobowiązany przeszkolić pracowników wyznaczonych przez gminę. Celem szkolenia ma być zapewnienie wybranemu personelowi niezbędnej wiedzy na temat technologii, zasad eksploatacji i obsługi zmodernizowanego obiektu.

Zdaniem wójta Józefa Tęczy ta wielomilionowa inwestycja jest najważniejszym celem do zrealizowania w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy