Reklama

Kolejny pomysł inwestora na ceramikę w Hadykówce

Opublikowano: sob, 7 lis 2020 12:19
Autor:

Kolejny pomysł inwestora na ceramikę w Hadykówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie ustaje temat spalarni, która miałaby powstać w dawnym Zakładzie Ceramiki w Hadykówce. Inwestor zgłosił się do gminy z kolejnym wnioskiem. Jaki tym razem ma pomysł?

Na biurko Eugeniusza Galka, wójta gminy Cmolas, trafiło kolejne pismo od nowego właściciela ceramiki w Hadykówce. Przypomnijmy, że chciał on w tym miejscu założyć instalację termicznej obróbki odpadów, czyli potocznie mówiąc spalarnię śmieci. Mieszkańcy jednak stanowczo sprzeciwili się takiemu pomysłowi.

Otrzymali oni jasne stanowisko gminy i urzędu marszałkowskiego. Zarówno wójt Galek, jak i Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego, zapewnili ich, że takiej spalarni nie będzie. 

Inwestor jednak pojawił się z nowym pomysłem. Firma z Bud Głogowskich, która jest właścicielem dawnej ceramiki w Hadykówce, zgłosiła się z wnioskiem do Urzędu Gminy w Cmolasie. Chce w ciągu kilku lat wydobyć glinę ze złoży znajdujących się na terenie Zakładu Ceramiki w Hadykówce. 

 


 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, podkreślił, że nie będzie pozytywnych uzgodnień w tym temacie. Włodarz cmolaskiej gminy poinformował, że jest to już drugi wniosek właściciela zakładu, który zdaniem wójta w dalszym ciągu proceduje, aby w miejscu dawnej cegielni powstało coś na wzór spalarni. 

Nasz rozmówca po raz kolejny stanowczo podkreślił, że opinie ze wszystkich stron będą negatywna. Eugeniusz Galek jasno powiedział, że nie ma opcji, żeby gmina wyraziła jakąkolwiek pozytywną opinię, która zmierzałaby do powstania w Hadykówce przedsiębiorstwa zajmującego się termiczną obróbką odpadów. Wójt raz jeszcze zaznaczył, że inwestor powinien produkować tam cegłę, ewentualnie mógłby założyć tam farmę fotowoltaiczną produkującą prąd. Na inne rozwiązanie ani wójt, ani gmina nie przystanie. 

Wójt krótko stwierdził też, że "nie ma kombinowania", zwłaszcza że w okresie jesienno-zimowym nie uzyskałby on pozwolenia na wywożenie gliny drogami publicznymi ze względu na zanieczyszczenie ulic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  sm

  Jak się kupuje zakład tylko po to aby wykosić konkurencje, należy liczyć si z tym że "dobro wraca" - zło iestety też

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Asdrfg

  Cwaniaki najpierw wykończyli zakład , znany w całej Polsce , a teraz chcą zrobić wysypisko i pewnie walić toksyczne odpady w dół wyrobiska po glinie i sprowadzać śmieci z Niemiec , oczywiście Niemiecka cegielnia kawałek dalej prosperuje teraz świetnie po tym jak wykończyli polski zakład ...

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Szkaradek

  Niech tam postawi pomnik Gałka. Może się ku..a zgodzi.

 • rok temu | ocena +2 / -3

  Ja

  Za stracony podatek który właściciel mógłby wpłacić do kasy gminy obciążyć wójta i jego sforę urzędniczą która blokuje przedsiębiorcę .Moment zmienią zdanie.

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Podatnik

   Podatek do gminy to podatek gruntowy i wlasciciel powinien go placic niezaleznie czy prowadzi tam działalność czy nie więc nie rozumiem o jakim straconym podatku piszesz. Pozostałe podatki od dochodów itp. nie są płacone do gminy więc gmina nic tu nie traci.

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Zbankrutowalem przez takich

  Wlasnosc prywatna rzecz swieta .Ktos zakupil upadla firme zeby na niej zarobic a tu wojt mu nie pozwala . Najlepiej niech ja zapisza do rejestru zabytkow . Niech wojt nie blokuje biznesu wlasciciela

  • rok temu | ocena +0 / -0

   Mieszkaniec

   Wójta i radnych wybieramy po to aby dbali o interes nas mieszkańców gminy a nie pseudo biznesmenów z okolicy i z tej roli wywiązują się znakomicie - powinni blokować takie inwestycje skoro taka jest wola mieszkańcòw. Jeżeli inwestor zakupił fabrykę nie rozeznając wcześniej co może tu zrobić tzn. że podjął błędną decyzję inwestycyjną i ew. za taki b... Rozwiń

 • rok temu | ocena +2 / -1

  prywatny

  wolnosc TOMKU w swoim domku