Reklama

Kolejni kierowcy uchwyceni przez fotoradary w Widełce i Majdanie Królewskim w 2023 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Kolejni kierowcy uchwyceni przez fotoradary w Widełce i Majdanie Królewskim w 2023 roku - Zdjęcie główne

Fotoradar w Majdanie Królewskim działa w tym miejscu, z małą przerwą, od 2013 roku. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejne przekroczenia prędkości odnotowały fotoradary w Majdanie Królewskim oraz Widełce. Tylko w ciągu dwóch miesięcy kierowcy w tych miejscach jechali za szybko kilkaset razy.

W tym roku najmniej wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości zarejestrował fotoradar w Majdanie Królewskim. Urządzenie to działa w tym miejscu, z małą przerwą, od 2013 roku.

W styczniu wykonał on 134 zdjęcia, a w lutym znacznie mniej, bo 73. W tym czasie fotoradar uchwycił kierowcę mitsubishi, który w lutym przekroczył prędkość o 38 km/h. 

Nieco więcej wykroczeń odnotowało urządzenie w Widełce. W styczniu 121, a w lutym 102 przekroczenia dozwolonej prędkości (50 km/h). Rekordzistą okazał się w tym przypadku  kierowca toyoty, który jechał z prędkością 96 km/h. 

Według Stanisława Rumaka, sołtysa i radnego z Widełki, fotoradar należałoby zamienić na bramki z kamerami. Samorządowiec uważa, że cały odcinek drogi krajowej nr 9 w jego sołectwie powinien zostać objęty pomiarem prędkości. 

- U nas są wypadki, bo jest kawałek drogi, gdzie można przycisnąć. Cały czas się tak dzieje i nic w tej sprawie się nie robi. Pojawiają się tylko sprawozdania, ile fotoradar przy Jubilatce zarobił na mandatach. Kierowca, jak wypadnie z kupieńskiej górki, to go później fotoradar przyhamuje i dalej but przez wieś

- mówił niedawno radny Rumak na sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy